امنیت حمل بار – ایمنی در باربری

امنیت حمل بار چه داخلی، چه بین شهری و چه به صورت بین‌المللی از جمله پارامترهای اصلی برای جابجایی هرگونه اسباب و اثاثیه است. علاوه بر نوع بسته بندی و جابجایی، آنچه که امنیت حمل بار را صد در صد تضمین می‌کند، بیمه باربری است. از آنجایی که صاحبان کالا مجبورند بار خود را به دست شرکت‌های باربری بسپارند، حتما باید از نوع بیمه باربری شرکت مطمئن شوند.

معمولا شرکت‌های معتبر باربری، بیمه را جزء اصلی خدمات خود می‌دانند و برای مشتریان خود حق ویژه‌ای در این خصوص قائل می‌شوند.

توجه داشته باشید که اهمیت امنیت باربری برای حمل و نقل بین‌المللی بیشتر است. چرا که نه تنها طول مسیر بلکه وسیله حمل و نقل کالاها نظیر کشتی‌های باربری، خاور، قطارهای باربری یا حتی هواپیماهای باربری حائز اهمیت است.

در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات بیشتری درباره امنیت حمل باربری آشنا شوید.

امنیت حمل بار

در ادامه می‌خوانیم؛

ضرورت امنیت باربری

امنیت حمل بار در باربری بین شهری

اهمیت امنیت باربری در حمل و نقل بین شهری

برای حفظ ایمنی بار به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب وسیله نقلیه باربری

ضرورت سپردن بسته بندی بار به شرکت باربری

تعیین مسیر مناسب برای حفظ امنیت حمل بار

ضرورت امنیت باربری

دغدغه تمامی صاحبان کالا آن است که بارشان با صحت و سلامت کامل به مقصد برسد. البته که انتظار چندان بزرگی نیست. چرا که تمامی شرکت‌های باربری موظف هستند که تا حد امکان امنیت باربری را برای مشتریان فراهم کنند. اما این امنیت مبتنی بر یک سری پارامترها نظیر امنیت وسایل نقلیه باربری، امنیت مسیر، توانمندی کارگران برای عهده‌دار شدن مسئولیت کالاها، توانمندی رانندگان خودروهای باربری در پیدا کردن بهترین مسیر و موارد این چنینی است.

اگر چنانچه هر یک از این پارامترهای اصلی دچار اختلال و مشکل شود، فرایند حمل و نقل با ضررهای احتمالی مواجه خواهد شد. در نتیجه در پی بروز اختلال در نحوه جابجایی، سلامت و امنیت کالاها نیز به خطر می‌افتد. چاره کار چیست؟

چاره کار آن است که تا حد امکان جلوی ضرر و زیان‌های احتمالی گرفته شود. نحوه بسته بندی صحیح، انتخاب شرکت باربری معتبر، برخورداری از خودروهای باربری مطمئن و بهره مندی از نیروی باربری مجرب تمام آن چیزی است که درصد امنیت حمل بارهای شما را تا حد امکان بالا می‌برد.

امنیت حمل بار در باربری بین شهری

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید از شهری به شهر دیگر نقل مکان کنید. پروسه‌ای بسیار سخت و طاقت فرسا همراه با استرس‌های زیاد. دقیقا این شرایط، حال و هوای تمام افرادی است که دغدغه اسباب کشی را دارند. در این میان به دلیل حساسیت‌های زیاد در اسباب کشی بین شهری، امنیت حمل بار موضوع اصلی است.

احتمالا برای آنکه هزینه باربری برایتان مقرون به صرفه‌تر باشد، به تنهایی وظیفه بسته بندی اسباب و اثاثیه را بر عهده می‌گیرید. شروع می‌کنید به خریدن یک سری لوازم اسباب کشی نظیر کارتن‌های چند لایه، نایلون‌های مشبک، چسب کارتون و غیره.

تا اینجای کار همه چیز خوب است. شاید حتی هفته‌ها را به نحوه بسته بندی اسباب و وسایل‌تان اختصاص دهید تا از بسته بندی محکم آن مطمئن شوید. اما کار همین جا ختم نمی‌شود. چون حالا با وجود بسته بندی تمامی اسباب و وسایل بایستی برای ایجاد امنیت حمل بار خود به دنبال یک شرکت معتبر باربری باشید.

سعی کنید در حمل بار بین شهری مسیرها را به خوبی بشناسید

اهمیت امنیت باربری در حمل و نقل بین شهری

عموما علاوه بر افراد عادی، کاسبان مشاغل آزاد، بازاری‌ها و صاحبان کارگاه‌ها به وفور از باربری بین شهری بهره می‌برند. به دلیل طولانی بودن مسیر، قاعدتا نوع باربری و جابجایی کالاها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

در این میان برخی از موارد غیر قابل پیش بینی نظیر تغییرات آب و هوایی، بارندگی، یخ زدگی جاده‌ها، ترافیک، تصادفات جاده‌ای و موارد این چنینی را برای باربری زمینی بایستی در نظر داشت. به همین دلیل ضمیمه کردن بیمه باربری برای سلامت و امنیت حمل بار جزء خدمات ویژه شرکت‌های باربری محسوب می‌شود.

در نتیجه تجهیزاتی که برای باربری بین شهری استفاده می‌شود کمی متفاوت است. برای نمونه برای تضمین امنیت حمل بار حتما از خاورهای سرپوشیده استفاده می‌شود. چرا که شرایط آب و هوایی در شهرهای گوناگون و مسیرهای جاده‌ای متغیر است.

همچنین استفاده از تجهیزات بسته بندی مانند استفاده از پوشش نایلونی بر روی کارتون‌ها از دیگر مواردی است که می‌توان به آن توجه داشت. در هر صورت حساسیت باربری برای حمل و نقل بین شهری تا حدودی بیشتر از باربری داخل شهری است.

برای حفظ ایمنی بار به چه نکاتی توجه کنیم؟

تمامی فرایند حمل و نقل باربری صحیح در حفظ ایمنی بار خلاصه می‌شود. این بدین معناست که اگر ضرری به بار وارد شود، به طور قطع اصول اولیه و استاندارد در نحوه جابجایی رعایت نشده است. در این بخش برای ایمنی بیشتر در سلامت و امنیت حمل بار به یک سری نکات کلیدی و کاربردی اشاره می‌کنیم. نکات کلیدی برای امنیت حمل بار شامل موارد زیر است؛

۱. برای بسته بندی اسباب و وسایل خود و ایجاد حفظ امنیت حمل بار، حتما از نیروی متخصص و حرفه‌ای کمک بگیرید.

۲. شرکت‌های معتبر باربری این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کنند تا از حداقل بیمه باربری بهره‌مند شوند.

۳. برای جابجایی و حمل و نقل بین شهری، حتما خدمات شرکت باربری مورد نظر را مانند تعداد نیروی ماهر اعزامی، نوع خودروی باربری، میزان تجربه راننده و مواردی از این نظر را جویا شوید.

۴. متناسب با تعداد اسباب و اثاثیه و با توجه به حجیم بودن وسایل، درخواست نیروی کارگری برای حمل بار دهید.

۵. انتخاب نوع وسیله و خودروی باربری از دیگر عوامل مهمی است که در امنیت باربری نقش بسزایی دارد.

۶. بارگیری اسباب و اثاثیه به شهرستان دشوارتر از باربری داخل شهری است. در نتیجه برای تعیین روز باربری حتما به تغییرات آب و هوایی، زمان ترافیک و انتخاب مسیر کوتاه‌تر توجه داشته باشید.

۷. در هنگام انتخاب شرکت باربری و حفظ امنیت حمل بار، حتما به سطح توانایی، مهارت و تجربه نیروی کارکنان و رانندگان شرکت توجه کنید. اگر شناختی از شرکت باربری مورد نظر ندارید، حتما از تجربه سایر مشتریان و سطح رضایت متقاضیان آن شرکت مطلع شوید.

انتخاب وسیله نقلیه باربری

انتخاب وسیله نقلیه باربری از دیگر مواردی است که در تضمین امنیت حمل بار نقش کلیدی دارد. برای انتخاب نوع خودروی باربری به خصوص برای حمل و نقل زمینی باید به تعداد بار خود توجه کنید.

معمولا شرکت‌های باربری سوالاتی درباره تعداد کارتن‌های بسته بندی و تعداد وسایل حجیم را از مشتریان می‌پرسند. توصیه می‌شود حتما به سوالات شرکت به درستی پاسخ دهید تا خدمات مناسبی را در اختیارتان قرار دهد. در واقع تعداد بار یا کارتن‌های بسته بندی شده، تعیین کننده نوع وسیله حمل و نقل است.

به مراتب اگر بار شما تنها به تعدادی کارتن محدود شود، وانت بار یا نیسان بار برای جابجایی بارهای شما انتخاب مناسبی است. اما اگر اسباب‌تان شامل اسباب حجیم مانند گاوصندوق، یخچال فریزر، مبلمان، پیانو و موارد این چنینی است، قطعا خاور و یا کامیون گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

همچنین بنا بر شرایط آب و هوایی شما می‌توانید درخواست کامیون‌ها و یا نیسان بارهای مسقف را بدهید که کالاها در مجاورت برف و باران‌های احتمالی قرار نداشته باشند. به طور کلی اگر نگران امنیت بار خود هستید، امور حمل و نقل بار خود را به شرکت‌های معتبر بسپارید.

ایمنی هنگام بسته بندی لوازم منزل

ضرورت سپردن بسته بندی بار به شرکت باربری

پیش از این اشاره کوچکی به بسته بندی بار توسط افراد اشاره کردیم. اما اگر دغدغه شما امنیت باربری و امنیت حمل بار است، توصیه می‌شود که حتما از راهنمایی مشاوران شرکت برخوردار شوید. قطعا عموم افراد به درستی نمی‌دانند که از چه نوع وسایل اسباب کشی استفاده کنند تا در حین مسیر جابجایی، بار دچار ضرر و زیان نشود.

به همین جهت یکی از بارزترین خدمات شرکت‌های باربری، بسته بندی اثاثیه منزل شماست. بدین ترتیب چند روز قبل از زمان اسباب کشی، می‌توانید روز بسته بندی اسباب و وسایل را با شرکت هماهنگ کنید. نیروهای باربری در زمان موعود در محل اعزام شده و با تجهیزات کاربردی مورد نیاز تمامی اسباب شما را یک به یک بسته بندی می‌کنند.

تعیین مسیر مناسب برای حفظ امنیت حمل بار

همانطور که توضیح داده شد، امنیت حمل بار در هر شرایطی اعم از باربری داخل شهری و یا باربری بین شهری لازم و ضروری است. در نتیجه یکی از فاکتورهایی که امنیت حمل بار شما را تا حدی تضمین می‌کند، انتخاب مسیر درست است.

برای حمل بار داخل شهری کافیست که به ساعت و زمان ترافیک در طی روز توجه داشته باشید. همچنین معمولا اوایل هفته مانند روزهای شنبه تا دوشنبه به دلیل ترافیک و شلوغی خیابان‌ها برای اسباب کشی توصیه نمی‌شود. در نتیجه تا حد امکان اسباب کشی را در روزهای آخر هفته انجام دهید. علاوه بر آن صبح‌ها مناسب‌تر از بعدازظهرها برای اسباب کشی است.

معمولا بعد از ظهرها با ترافیک‌های بسیار سنگین مواجه می‌شوید که مسافت نیم ساعته را برایتان به مسافت پنج ساعته تبدیل می‌کند. برای اسباب کشی بین شهری معمولا با توجه به شهر مقصد، چند مسیر متعدد وجود دارد. رانندگان مجرب که سابقه طولانی در جابجایی حمل بار دارند، به خوبی می‌دانند که بهترین و کوتاهترین مسیر چیست.

در فصل زمستان معمولا امنیت حمل بار ضرورت بیشتری پیدا می‌کند. چرا که اغلب جاده‌ها تا حدودی دچار یخ زدگی می‌شوند و حجم تصادفات تا حدی بالاتر از فصل‌های دیگر سال است. در نتیجه فصل، روز و ساعت جابجایی بار همراه با تعیین مسیر مناسب بایستی به درستی مشخص شود تا از ضرر و زیان‌های احتمالی جلوگیری شود.

امنیت حمل بار در حین اسباب کشی

جمع‌بندی

حفظ امنیت حمل بار در تمامی اسباب کشی‌ها در اولویت اول فهرست کاری شرکت‌ها قرار دارد. رضایت مشتریان نسبت به نحوه جابجایی و هر گونه انتقال بار از جمله اهداف اصلی تمامی شرکت‌های باربری است.

حداقل‌ترین بیمه باربری در جهت حفظ سلامت و امنیت باربری جزء خدماتی است که از سوی شرکت‌ها به مشتریان ارائه داده می‌شود. شما می‌توانید صفر تا صد جابجایی بار خود را  اعم از خدمات بسته بندی، جابجایی، چیدمان و غیره را به عهده شرکت باربری مطمئن بسپارید.

تماس فوری