بسته بندی ویژه در  باربری تهران

جابجایی و تغییر مکان زندگی و محل کار یکی از  دغدغه‌های مهم انسان شهرنشین است. ازآنجاکه در شهرهای بزرگ بیشتر افراد اجاره‌نشین هستند و یا این‌که مدام در حال بهبود وضع زندگی خود می‌باشند، نیاز به تغییر محل زندگی و کار کاملاً مشهود است. از طرفی هر نوع تغییر به‌خودی‌خود می‌تواند هیجان زا و درعین‌حال اضطراب‌آور باشد.

بسته بندی اثاثیه منزل و جابجایی ممکن است روزها و حتی هفته ها طول بکشد. اما با دریافت خدمات کامل از شرکت باربری تهران می توانید یک جدول زمانی مشخص و ایده ای از مدت زمان شروع تا پایان را داشته باشید.

بسته بندی اثاثیه منزل

دراین‌میان تغییر محل سکونت و کار می‌تواند همراه با نگرانی­ های بسته بندی ویژه و جابجایی اسباب و اثاثیه به صورت اصولی باشد.

خوشبختانه در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که بسیاری از کارهای سخت و دشوار گذشته توسط شرکت‌های خدماتی، از جمله شرکت‌های باربری، باربری شهرستان و بسته ‌بندی ویژه لوازم منزل، و محل کار به‌راحتی قابل ‌انجام است.

اتوبار تهران با سابقه‌ای به قدمت ۱۵ سال همواره آماده خدمت‌رسانی در زمینه باربری و بسته ‌بندی ویژه اثاثیه هموطنان عزیز می‌باشد.

آیا بسته بندی ویژه ضروری است؟ چرا؟

بسیاری از افراد مایل به استفاده از اسباب و اثاثیه موردپسند و دلخواه خود هستند. ازاین‌رو نگهداری و جلوگیری از آسیب دیدن وسایل از دغدغه‌های مهم آن‌ها به حساب می‌آید. یکی از دردسرهای اصلی اسباب‌کشی چه در منزل و چه در محل کار، امکان شکستگی و یا ایجاد خط و خش بر روی اثاثیه مختلف است.

بهترین ترفند برای جلوگیری از آسیب دیدن و گم شدن وسایل منزل و محل کار در زمان جابه‌جایی، استفاده از روش‌های بسته بندی ویژه است. شرکت‌های باربری ازجمله باربری تهران با بسته‌بندی اصولی لوازم شما، از بروز خسارت و آسیب­های ناخواسته جلوگیری می‌کند.

بسته بندی ویژه  وسایل به چند دلیل ضروری است:

 1. احتمال شکستن و آسیب دیدن وسایل ظریف هنگام حمل و نقل تقریباً به صفر می‌رسد.
 2. مبلمان و میز و صندلی شما دچار آسیب و تغییر فرم نمی‌شوند.
 3. قسمت‌های حساس الکترونیکی در وسایل برقی از آسیب مصون می‌مانند و در نتیجه بعد از جابجایی و نصب مجدد با اطمینان و خیال آسوده قابل‌ استفاده می‌باشند.
 4. میزان خسارت و آسیب‌دیدگی دیوار راهروها و محل‌های عبور بار به حداقل می‌رسد.
 5. در صورت استفاده از خدمات بسته بندی ویژه، وسایل ریز و قطعات جداشده در هنگام اسباب‌کشی گم نمی‌شوند و از سردرگمی شما در هنگام چیدمان مجدد وسایل پیشگیری می‌شود.
بسته ‌بندی ویژه

بسته بندی ویژه اسباب و اثاثیه و نکات مهم در مورد آن

برای بسته ‌بندی ویژه و اصولی هنگام اسباب‌کشی لازم است به گونه­ای تفکیک و گروه‌بندی مناسب از وسایل داشته باشید. این دسته‌بندی می‌تواند شامل مواد شوینده و شیمیایی، لوازم ظریف و شکستنی، وسایل برقی، مبلمان و میز و صندلی، رختخواب و لباس‌ها و همچنین کتاب‌ها باشد. حتما قبل‌از حضور کارگران باربری در مبدا اقدام به بسته بندی ویژه لوازم خود نمایید.

در ابتدا لوازمی که کاربرد و استفاده کمتری دارند را بسته‌بندی نمایید. لوازم برقی مانند لباس‌شویی، یخچال، فریزر و تلویزیون را قبل‌از آماده‌سازی از برق جدا نمایید. کشوها و درب‌های که قفل ندارند را با چسب پهن مهار کنید تا در هنگام جابه‌جایی از باز شدن و افتادن آن‌ها جلوگیری شود.

جهت بسته ‌بندی ویژه وسایل مختلف از تجهیزات مناسب هر وسیله استفاده نمایید. کارتون‌ها، پلاستیک‌های حباب دار، فوم­های ضدضربه، کائوچو و یونولیت، پارچه‌های نرم و چسب پهن و طناب محکم از وسایل ضروری برای بسته‌بندی ویژه و استاندارد می‌باشد.

جهت جلوگیری از خستگی مضاعف و برای سرعت بخشیدن به روند جابجایی، بسته ‌بندی ویژه وسایل خود را به شرکت‌های معتبر باربری از جمله باربری تهران بسپارید.

انواع بسته بندی ویژه

از اولین مراحل اسباب‌کشی، بسته بندی ویژه و اصولی وسایل منزل و محل کار است. شما بسته به نوع وسایلی که مایل به بسته‌بندی آن‌ها هستید به لوازم و تجهیزات متفاوتی احتیاج دارید. در ابتدا لازم است یک دسته‌بندی کلی از وسایل خود داشته باشید.

چیدن وسایل در کارتن‌های مخصوص

برای جابه‌جایی ظروف شکستنی، کتاب‌ها و تزیینات بهتر است از کارتن‌های محکم و سالم استفاده کنید. بسته بندی ویژه وسایل ظریف و شکستنی با کارتن‌های مناسب، جابجایی و حمل این وسایل را آسان نموده و از وارد شدن ضربه و ایجاد خسارت جلوگیری می‌کند. حتما در نظر داشته باشید که برای بستن کارتن‌ها از چسب پهن استفاده کنید.

اگر در تهیه کارتن‌های مناسب برای بسته بندی ویژه وسایل خود مشکل دارید می‌توانید به‌راحتی وظیفه پیچیدن و محکم‌سازی کارتن‌ها را به کارگران باربری تهران بسپارید.

بسته بندی ویژه

آماده‌سازی وسایل با نایلون‌های حباب­دار

بسته بندی ویژه وسایلی مانند انواع مبلمان، میز، صندلی، پیانو، کمد، بوفه و وسایلی که کارتون‌های اصلی خود را ندارند مانند تلویزیون، توسط نایلون‌های حباب­دار با کیفیت انجام می‌شود. این نایلون‌ها قادر به جذب ضربات احتمالی هستند و به‌خوبی از وسایل شما در برابر آسیب‌های هنگام جابه‌جایی محافظت می‌کنند.

 بسته بندی ویژه  با وسایل در دسترس

چنانچه به نایلون‌های حباب­دار دسترسی ندارید و یا تهیه آن‌ها برای شما هزینه‌بردار و گران است، می‌توانید از پارچه‌های ضخیم و یا پتوهای مسافرتی سبک به همراه طناب یا بندهای محکم برای بسته بندی ویژه مبلمان و میز و صندلی خود استفاده کنید. در این روش لازم است که تمام نقاط حساس و لبه‌ها و گوشه‌های تیز وسائل به‌خوبی توسط پتو یا پارچه پوشانده شود.

دسته‌بندی وسایل برای بسته بندی ویژه

بهترین و اصولی‌ترین روش بسته بندی ویژه اسباب و اثاثیه منزل و محل کار دسته‌بندی آن‌ها به گروه‌های مختلف و مرتبط است. حال بیایید بررسی کنیم که چرا آنقدر بر دسته‌بندی و جداسازی وسائل تاکید می‌شود:

 1. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به لوازم چوبی و پلاستیکی در اثر ریخته شدن مواد شوینده و شیمیایی بر روی آن‌ها
 2. جلوگیری از لک شدن پارچه‌های مبلمان و انواع فرش
 3. جابه‌جایی منظم و سریع وسایل. چنانچه شما دسته‌بندی مناسبی از وسایل خود داشته باشید و بر روی تمام کارتن‌های بسته‌بندی‌شده، جزئیات محتویات آن‌ها را نوشته باشید؛ در هنگام جابه‌جایی و چیدمان در زمان شما صرفه‌جویی می‌شود.
 4. علاوه‌براین از قرار گرفتن کارتن‌های حاوی وسایل ظریف بر زیر بارهای دیگر که موجب شکستن آنها می­شود، جلوگیری می‌گردد.
 5. با دسته‌بندی و بسته ‌بندی ویژه وسایل هنگام چیدمان آن‌ها، قادر به ایجاد اولویت جهت بازکردن کارتن‌ها می‌باشید. بدین‌صورت فرایند اسباب‌کشی و چیدمان بسیار راحت‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌شود.

چنانچه بسته‌بندی وسایل خود را به شرکت‌های باربری متخصص ازجمله باربری تهران بسپارید، با صرف هزینه مناسب و معقول، امکان دریافت خدمات حرفه‌ای و اصولی را برای خود فراهم می‌آورید.

تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای بسته بندی ویژه اثاثیه

بسته به نوع وسیله‌ای که مایل به بسته‌بندی آن هستید، تجهیزات و لوازم بسته­ بندی مختلفی استفاده می‌شود. در این‌جا به استانداردترین تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی ویژه لوازم منزل و محل کار اشاره می‌کنیم.

کارتن‌های بسته بندی ویژه:

این کارتن‌ها باید کاملاً سالم باشند و از مقاومت مناسبی برخوردار باشند. از انواع کارتن در اندازه‌های مختلف جهت بسته بندی ویژه ظروف چینی، کتاب‌ها، لباس­ها و انواع تزئینات استفاده می‌شود. چنانچه مواد شوینده و شیمیایی موجود در بار شما کاملاً آب‌بندی و غیر قابل نشت شده‌اند، برای جابجای آن‌ها نیز می‌توانید از کارتن‌ها استفاده نمایید.

 نایلون‌های حباب­دار با ضخامت مناسب:

این نایلون‌ها در ابعاد و ضخامت‌ مختلف در ابزار فروشی‌ها به فروش می‌رسد و جهت  بسته بندی ویژه وسایلی مانند مبلمان، میز، صندلی و انواع وسایل برقی استفاده می‌شود.

بسته بندی ویژه اثاثیه با نایلون های حباب دار

کائوچو و یونولیت:

هنگام بسته بندی ویژه وسایل ظریف و شکننده در انواع کارتن‌ها و جعبه‌ها برای پر کردن فضای خالی بین ظروف و یا بین دیواره‌ها از کائوچو و یونولیت استفاده می‌شود. این کار سبب می‌شود فشار و نیروی اضافه به وسایل شکستنی وارد نشود.

چسب پهن و طناب محکم:

جهت محکم کردن و ثابت نگه­داشتن پوشش وسایل مختلف می‌توانیم از چسب پهن و طناب محکم استفاده کنیم. در بسته بندی ویژه لوازم حمل شونده، مهار وسایل با چسب و طناب محکم به گونه‌ای که هنگام حمل‌ و نقل امکان حرکت اضافه نداشته باشند، بسیار مهم است. کشوها، درب کمدها، درب یخچال و فریزر را با چسب پهن مهار کرده تا در هنگام جابه‌جایی از آسیب دیدن محفوظ بمانند.

ماژیک، لیبل و کاغذ سفید:

جهت جداسازی کارتن‌های بسته‌بندی‌ شده از ماژیک و لیبل یا کاغذ سفید استفاده کنید. بر روی هر بسته بندی ویژه نام محتویات آن را نوشته و همراه با وسایل مرتبط حمل نمایید.

نکات بسته بندی ویژه انواع یخچال و فریزر

برخی از وسایل و اثاثیه توجه بیشتری را در هنگام جابه‌جایی طلب می‌کنند. از جمله این وسایل می‌توان به یخچال و فریزر اشاره نمود. ازآنجاکه یخچال و فریزر جزء کالاهای ارزشمند به حساب می‌آیند، رعایت اصول استاندارد در بسته بندی ویژه آن‌ها بسیار مهم است. مهم‌ترین نکات لازم که باید در بسته‌بندی یخچال و فریزر در زمان حمل ‌و نقل رعایت شود، به‌صورت زیر است:

 1. قبل‌از جابجایی به مدت ۲۴ ساعت یخچال یا فریزر را از برق جدا کرده و اجازه دهید تمام سطوح یخ‌زده آن کاملاً خشک شود.
 2. مراقب باشید هیچ قطعه‌ای در داخل یخچال متحرک نماند. تمام قفسه‌ها را با چسب پهن مهار کنید.
 3. درب یخچال و فریزر را قفل کنید و جهت اطمینان بیشتر آن را با چسب پهن مهار نمایید.
 4. کابل برق یخچال یا فریزر را با احتیاط جمع کرده و با چسب پهن به بدنه یخچال یا فریزر متصل نمایید.
 5. پس‌از حصول اطمینان از آماده بودن یخچال برای بسته ‌بندی ویژه تمام اطراف آن را با نایلون‌های حباب­دار با ضخامت مناسب بپوشانید و با چسب پهن یا طناب محکم کنید.
 6. پس‌از قرار گرفتن یخچال یا فریزر در مقصد از اتصال آن به برق تا ۲۴ ساعت جلوگیری نمایید.
 7. حتما قبل‌از روشن کردن یخچال یا فریزر از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
بسته بندی اسباب و وسایل - بسته بندی ویژه

نکات بسته بندی ویژه انواع تلویزیون، ال‌سی‌دی و وسایل دارای صفحه نمایش بزرگ

تلویزیون‌ها و ال‌سی‌دی­های امروزی با وجود ابعاد باریک دارای صفحه نمایشی بسیار حساس هستند. بسیار مهم است که هنگام خریداری این اجناس جعبه آن‌ها را با تمام متعلقات ضربه‌گیر نگه دارید تا در هنگام جابجایی مجدد بتوانید آن‌ها را به‌صورت اصولی بسته‌بندی کنید.

چنانچه به جعبه فابریک تلویزیون خود دسترسی ندارید، جهت بسته بندی ویژه آن می‌توانید از یونولیت، پلاستیک حباب­دار و چسب پهن استفاده نمایید.

سیم‌های رابط، کابل‌های تلویزیون و کنترل‌های آن را تا حد امکان همراه با خود تلویزیون هم کنید تا گم نشوند. مهم‌ترین قسمت تلویزیون و ال‌سی‌دی­ها صفحه نمایش آن‌ها است که باید در مقابل ضربات احتمالی حفظ شود. جهت حصول اطمینان بیشتر می‌توانید از یک ورق مقوا یا کارتن به‌عنوان پوشش صفحه نمایش بر زیر پلاستیک حباب­دار استفاده نمایید.

نکات مهم در بسته بندی ویژه انواع وسایل برقی

انواع وسایل برقی مانند ماشین ظرف‌شویی، ماشین لباس‌شویی، دستگاه تصفیه آب و غیره نیاز به مراقبت خاص در هنگام جابه‌جایی دارند؛ به طوری که مدارهای الکترونیکی آن‌ها آسیب نبینند.

قبل‌از جابجایی این وسائل محل مناسب نصب آن‌ها را در مقصد مشخص کنید.

وسایل برقی را از برق جدا کرده و کابل آن‌ها را با چسب پهن به‌صورت منظم به بدنه آن‌ها متصل کنید.

تمام قسمت‌های متحرک این لوازم برقی را با چسب پهن مهار نمایید.

اطراف آن‌ها را با فوم ضد ضربه یا پلاستیک حباب­دار مخصوص بپوشانید و با چسب پهن محکم کنید.

بعد از جابه‌جایی وسایل برقی و انتقال آن‌ها به محل موردنظر، در صورت نیاز از فردی متخصص و فنی جهت نصب مجدد آن‌ها کمک بگیرید.

باربری تهران با استفاده از نیروی مجرب و فنی آماده خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز جهت باز و نصب مجدد وسایل برقی بعد از اسباب­کشی می‌باشد.

نکات مهم در بسته بندی ویژه انواع مبلمان

ازآنجاکه انواع مبلمان و میز و صندلی دارای اجزای جدا شونده و از جنس­های متفاوت چوب، فلز و شیشه هستند، لازم است قبل‌از حمل ‌و نقل آن‌ها به نکات زیر توجه نمایید:

ابتدا اجزاء جدا شونده را از هم باز کرده و به‌ شکلی مرتب دسته‌بندی نمایید. کادر فنی مجرب باربری تهران می‌تواند به شما در زمینه جداسازی اجزاء وسائل منزل و اداری یاری رساند.

سطوح شیشه‌ای را با فوم ضدضربه یا پارچه‌های نرم به‌صورت کامل بپوشانید.

بدنه‌های چوبی و گوشه‌های تیز مبلمان، صندلی و میزها را با پلاستیک حباب­دار مناسب و چسب پهن بپوشانید و محکم کنید

چنانچه فوم ضد­ضربه یا پلاستیک حباب­دار در دسترس ندارید می‌توانید از پتوهای مسافرتی سبک در بسته بندی ویژه مبلمان، میز و صندلی استفاده نمایید.

بسته بندی لوازم شکستنی

نکات لازم جهت بسته بندی ویژه وسایل ظریف و شکستنی

 سعی کنید وسایل شکستنی را به‌گونه‌ای بسته‌بندی نمایید که به‌راحتی در یکدیگر جا بگیرند. برای مثال بشقاب‌ها را با هم بسته­ بندی نمایید، کاسه‌ها، لیوان‌ها و سایر ظروف را نیز جداجدا بسته­ بندی کنید.

در بین ظروف شکستنی لایه‌های کاغذ قرار دهید.

در یک کارتن حامل ظروف شکستنی فضا را آن‌چنان پر کنید که هیچ‌گونه امکان جابجایی برای محتویات داخل آن وجود نداشته باشد.

جهت پر کردن فضاهای اضافی از تکه‌های یونولیت استفاده نمایید.

بسته بندی ویژه اثاثیه منزل و اداری امری تخصصی و مهم است که در صورت غفلت در انجام اصولی آن می­تواند موجب ایجاد خسارت به اموال و اثاثیه شما شود. ما به شما پیشنهاد می­کنیم برای بهره­ مندی از خدمات بسته بندی ویژه وسایل خود از توانایی­های نیروهای فنی و مجرب باربری تهران استفاده نمایید. با ما تماس بگیرید.

تماس فوری