شرکت بسته بندی – بهترین روش بسته بندی لوازم منزل

پیشگفتار

دانستن آن‌که چطور اسباب کشی کنیم یا چگونه اسباب و وسایل خودمان را برای نقل مکان بسته بندی کنیم، سبب می‌شود که نیمی از مسیر بسته بندی اثاثیه منزل را به تنهایی طی کنیم.

برای آن‌که بتوانیم از بهترین روش بسته بندی لوازم منزل برخوردار شویم، در ابتدای کار باید از وسایل بسته بندی مرغوب استفاده کنیم. اگرچه کار بسته بندی کار بسیار دشوار و خسته کننده‌ای است اما اگر بدانید که چطور پروسه بسته بندی را تقسیم بندی کنید، تجربه به یاد ماندنی خواهید داشت.

بدین ترتیب می‌توان گفت کار بسته بندی و به طور کلی پروسه جابجایی اسباب و اثاثیه را ساده‌تر و سبک‌تر کرده است.

در این محتوا ما به شما می‌گوییم که چطور بهترین روش بسته بندی لوازم منزل را انتخاب کنید و چگونه با استفاده از شیوه‌های نوین بسته بندی، نقل مکان به محیط جدیدتر برایتان آسان‌تر شود.

بهترین روش بسته بندی اثاثیه منزل

در ادامه می خوانیم:

N
ضرورت بسته بندی دقیق اسباب و اثاثیه
N
چگونگی بسته بندی اسباب و اثاثیه
N
وسایل بسته بندی (کارت اسباب کشی، نایلون ها مشبک)
N
آموزش بسته بندی مبلمان و صندلی
N
آموزش بسته بندی لباسشویی، ظرفشویی
N
آموزش بسته بندی وسایل صوتی و تصویری مانند تلویزیون، کامپیوتر
N
آموزش بسته بندی اسباب شکستنی
N
آموزش بسته بندی رختخواب
N
دانستنی های لازم برای بسته بندی اسباب و اثاثیه
N
قیمت بسته بندی اثاث منزل
N
سایر نکات قابل توجه برای بسته بندی
N
جمع بندی
N
چگونه اطلاعات مناسب در رابطه با بسته بندی لوازم منزل دریافت کنیم؟
N
قیمت بسته بندی اثاث منزل

ضرورت بسته بندی دقیق اسباب و اثاثیه

برای انتخاب بهترین روش بسته بندی لوازم منزل، باید کار به درستی انجام شود. بسته بندی دقیق اسباب و اثاثیه باعث می‌شود که اسباب ما از هرگونه آسیب و یا ضربه‌های ناگهانی در ایمنی کامل قرار بگیرند.

اگر توجه کرده باشید در برخی از موارد دیده شده که ظرف و ظروف یا اشیاء شکستنی که بسته بندی شده‌اند، در هنگام باز کردن جعبه می‌بینیم که لب پر شده یا ترک برداشته اند.

این ضربه‌های ناگهانی به محتویات درون جعبه ناشی از بی دقتی و عدم رعایت استانداردهای دقیق بسته بندی اسباب و اثاثیه است.

در نتیجه اگر می‌خواهید اسبابتان صحیح و سالم به مقصد برسند، اولین کاری که باید بکنید آن است که از وسایل بسته بندی مرغوب استفاده کنید. پس از آن نحوه دقیق چگونگی بسته بندی و در آخر چگونگی جابجایی اسباب و اثاثیه را به خوبی فرا بگیرید.

اگر از عهده بسته بندی و پروسه‌های مرتبط با آن برنمی آیید، حتما کار خود را به افراد کاردان و حرفه‌ای بسپارید تا خیالتان از نحوه بسته بندی درست و اصولی و همچنین خدمات باربری آسوده شود.

بهترین روش بسته بندی لوازم منزل

چگونگی بسته بندی اسباب و اثاثیه

نقل مکان به محیطی جدید، مستلزم یک برنامه ریزی منسجم برای نحوه بسته بندی درست اسباب و اثاثیه و جابجایی آن است. اولویت اصلی برای اسباب کشی آسان و بی‌دغدغه، آسیب ندیدن وسایل است.

آنچه که می‌تواند باعث آسان شدن اسباب کشی و همچنین انتخاب بهترین روش بسته بندی اثاثیه منزل شود، نحوه دقیق بسته بندی و همچنین استفاده صحیح از وسایل بسته بندی است.

دریافت خدمات بسته بندی و همچنین هماهنگی با مناسب‌ترین شرکت‌های باربری، سبب می‌شود که تا حد امکان از ضرر و زیان‌های احتمالی پیشگیری شود.

وسایل بسته بندی (کارتن اسباب کشی، نایلون‌های مشبک)

برای هرگونه جابجایی اعم از جابجایی منزل و یا محیط کار، مهم‌ترین وسایلی که برای بسته بندی در اولویت قرار می‌گیرند، وسایل شکستنی و اشیاء دکوری است. اهمیت این نوع وسایل بیشتر به دلیل شکنندگی آن است. چرا که با هر ضربه کوچکی احتمال ترک برداشتن و یا شکستن را به همراه دارد.

در نتیجه بسته بندی وسایل شکستنی را باید در اولویت کار خود قرار دهیم. پس از آن به سراغ سایر وسایل مانند جمع آوری کتاب‌ها، مبلمان، لباس‌ها و … می رویم.

از جمله رایج‌ترین وسایل بسته بندی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

۱. انواع کارتن سه لایه و پنج لایه مخصوص اسباب کشی

۲. نایلون‌های مشبک و فویل‌ها

۳. روزنامه‌ها و پارچه‌های باطله

۴. طناب و کش، چسب مخصوص کارتن

۵. کاورهای مخصوص لباس و رختخواب

۶. و سایر وسایل مورد نیاز

بسته بندی اثاثیه منزل

آموزش بسته بندی مبلمان و صندلی

اگرچه بسته بندی وسایل شکستنی بایستی در اولویت موضوع قرار داشته باشد اما ما تصمیم گرفتیم در این محتوا ابتدا به نحوه بسته بندی وسایل حجیم مانند مبلمان و صندلی بپردازیم.

برای بهترین روش بسته بندی لوازم منزل مانند بسته بندی مبل و صندلی آنچه که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، پایه‌های چوبی مبلمان، میز و صندلی است. در نتیجه پایه‌ها را باید با نایلون‌های مشبک بپوشانید.

پوشاندن پایه‌های مبل، میز ناهارخوری، میزهای چوبی و صندلی‌ها کمی وقت گیر و زمان بر است. شما باید نایلون را به صورت افقی و به اندازه کافی برش زده و به طور منظم به دور پایه ها پیچیده و با چسب شیشه‌ای آن را محکم کنید. توجه داشته باشید که تمامی پایه‌ها باید پوشانده شوند.

نایلون مشبک از هر گونه ضربه‌های ناگهانی به پایه‌های چوبی جلوگیری خواهد کرد. همچنین برای بخش نشیمنگاه مبل و صندلی می‌توانید این قسمت‌ها را با دقت با استفاده از فویل بپوشانید تا در طی مسیر اسباب کشی، آلوده نشوند. کوسن‌ها را هم می‌توانید به طور جداگانه درون کاور قرار دهید.

آموزش بسته بندی لباسشویی، ظرفشویی

وسایل بزرگ و حجیمی مانند لباسشویی و یا ظرف‌شویی که کمی نحوه جابجایی آن با سایر وسایل متفاوت است را می‌توان با استفاده از  نایلون‌های مشبک پوشاند. توجه داشته باشید که به اندازه کافی نایلون مشبک خریداری کنید تا وسط کار کم نیاورید.

پوشاندن لباسشویی و ظرفشویی با نایلون‌های مشبک، علاوه بر آن که باعث محفوظ ماندن این‌گونه وسایل می‌شود، جایجایی آسان‌تری را هم پیدا می‌کنند. به دلیل آنکه در هنگام جابجایی از روی دست لیز نمی‌خورند. ناگفته نماند که پوشاندن و بسته بندی این‌گونه وسایل کمی زمان بر بوده و نیاز به مهارت خاصی است.

برای انتخاب بهترین روش بسته بندی لوازم منزل و پوشش وسایل حجیم، می‌توانید از نیروی خدمات باربری درخواست نمایید.

آموزش بسته بندی وسایل صوتی و تصویری مانند تلویزیون، کامپیوتر

وسایل صوتی و تصویری از دیگر لوازم آسیب پذیر برای جابجایی اسباب و اثاثیه هستند. در نتیجه برای بسته بندی اسباب و اثاثیه مانند وسایل صوتی و تصویری باید نهایت دقت را به کار برد.

برای بسته بندی تلویزیون، پیشنهاد می‌شود که اگر از ال سی دی استفاده می کنید که به میز متصل است، آن را جدا کنید. سپس با استفاده از نایلون مشبک به خوبی سطح روی تلویزیون و پشت آن را مانند یک کتاب بپوشانید تا از هر نوع ضربه‌ای در امان باشد.

چسب‌های شیشه‌ای مخصوص کارتن از جمله وسایل محکم کننده برای نایلون‌های مشبک هستند. همچنین اگر از کامپیوترهای دسکتاپ استفاده می‌کنید، تمامی ابعاد مانیتور با نایلون مشبک باید پوشانده شود. 

از دیگر وسایل صوتی و تصویری می‌توان به دی وی دی پلیر، رسیور (reciver) و ضبط صوت اشاره کرد. این‌گونه وسایل که به نسبت حجم کمتری دارند را می‌توان درون جعبه‌های اورجینال خود دستگاه قرار داد و سپس جعبه‌ها تک‌به‌تک درون کارتن‌های پنج لایه قرار داده شوند. 

شاید قرار باشد که نایلون مشبک در ابعاد بسیار زیاد خریداری کنید. اگرچه کمی قیمت وسایل بسته بندی این روزها بالا رفته است اما ارزش خرید بالایی دارد. چرا که وسایل و اسباب را در هنگام جابجایی و نقل مکان مصون نگه می‌دارد.

آموزش بسته بندی اسباب شکستنی

بسته بندی اسباب شکستنی را باید با دقت و حوصله بیشتری انجام داد. استفاده از روزنامه و پارچه‌های باطله برای بسته بندی این‌گونه وسایل بسیار به کارتان می‌آید. همچنین حتماً باید برای بهترین روش بسته بندی لوازم منزل،  از کارتن های ۵ لایه برای جمع آوری ظروف استفاده شود.

کارتن‌های ۵ لایه مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند و به راحتی دچار فرو رفتگی و یا ضربه‌های ناگهانی نمی‌شوند. شاید قیمت این نوع کارتن‌ها کمی بالا باشد اما به نسبت کارایی با کیفیت و دوام طولانی مدت آن، دارای ارزش خرید بسیار است.

نا سلامتی داریم در مورد لوازمی صحبت می کنیم که برای خریدشان کلی تلاش کرده اید و احتمالا هم از نظر خاطرات و بار معنوی برای شما عزیز هستند، پس در خرید وسایل مناسب بسته بندی اثاثیه منزل و باربری و انجام درست مراحل کوتاهی نکنید.

آموزش بسته بندی

آموزش بسته بندی رختخواب

برای بهترین روش بسته بندی اثاثیه منزل جهت بسته بندی رختخواب، کوسن، ملحفه، پتو یا حتی لباس، پیشنهاد می‌شود که از کاور استفاده شود.

کاورها در انواع سایزهای متفاوت در بازار به فروش می‌رسد و شما می‌توانید بنا بر نوع نیاز مصرفی خود از این نوع کاورها تهیه کنید. از جمله ویژگی‌های شاخص کاورها می‌توان به محفوظ نگه داشتن محتویات داخل کاور اشاره کرد.

دانستنی‌های لازم برای بسته بندی اسباب و اثاثیه

۱. بسته بندی اسباب و اثاثیه را حتماً در روزهای مختلف ایام هفته تقسیم بندی کنید. تمام کارهای مرتبط با بسته بندی را به یک روز موکول نکنید. تقسیم کار در طی ایام هفته سبب جلوگیری از خستگی زود هنگام شما می‌شود.

۲. بسته بندی اسباب و اثاثیه را از وسایل شکستنی مانند ظروف، اشیاء دکوری، آینه و مانند این‌ها شروع کنید.

۳. برای بسته بندی وسایل، حتماً از بهترین و مرغوب‌ترین وسایل بسته بندی استفاده کنید.

۴. پس از اتمام بسته بندی حتماً با استفاده از ماژیک روی کارتن‌ها شماره گذاری کنید و محتویات آن را با کلماتی از قبیل شکستنی، کتاب و مواردی از این قبیل بنویسید تا در هنگام حمل و جابجایی ایمنی‌های لازم رعایت شود.

۵. همیشه وسایل سنگین مانند کتاب‌های قطور را در کف کارتن قرار دهید و وسایل سبک را بر روی آن بگذارید تا حمل آن راحت‌تر انجام شود.

۶. حتماً جای خالی کارتن‌ها را با نایلون‌های مشبک، پارچه و یا روزنامه‌های باطله یا سایر وسایل پر کنید تا خالی نماند. خالی ماندن گوشه های کارتن باعث تکان خوردن محتویات داخل جعبه شده و احتمال صدمه آن بیشتر می‌شود.

۷. برای پوشاندن قاب عکس‌ها حتماً آن را با روزنامه و پارچه بپوشانید تا محفوظ باشند. سپس درون جعبه قرار دهید.

قیمت بسته بندی اثاث منزل

قیمت بهترین روش بسته بندی لوازم منزل و همچنین بسته بندی اسباب و اثاثیه، با توجه به مقدار وسایل، حجم وسایل، میزان وسایل بسته بندی مورد نیاز و مواردی از این قبیل محاسبه می‌شود. علاوه بر آن مدت زمان و همچنین تعداد روزهایی که کار بسته بندی به طول می‌انجامد نیز در هزینه و قیمت بسته بندی اسباب و اثاثیه تأثیر بسزایی دارد.

معمولاً در هنگام هماهنگی برای حمل بار، خدمات بسته بندی نیز انجام می‌شود که هزینه مختص به خود را دارد. اما برای صرفه جویی در هزینه می‌توانید با خرید وسایل بسته بندی مورد نیاز که در موارد فوق گفته شد، بسته بندی را خودتان انجام دهید.

اما اگر چنانچه خود را ناتوان از عهده بسته بندی برخی از وسایل دیدید، نگران نباشید. کار را به کاردان بسپارید. تمامی شرکت‌های باربری معتبر، انجام خدمات بسته بندی وسایل را نیز در فهرست خدمات خود دارا می‌باشند.

سایر نکات قابل توجه برای بسته بندی

تا اینجای کار به توضیح برخی از موارد حائز اهمیت پرداختیم. در این بخش آن مواردی که از قلم افتاده اند، اما همچنان مانند سایر موارد قبلی از اهمیت بسیاری برای بسته بندی اسباب و اثاثیه برخوردار هستند، اشاره می‌کنیم.

نکته اول. زمانی که به خوبی وسایل را در داخل کارتن سه لایه یا پنج لایه قرار دادید، برای بستن درب کارتن توجه داشته باشید که به خوبی تمامی درزهای آن را با چسب مخصوص کارتن بپوشانید. در صورت امکان می‌توانید علاوه بر استفاده از چسب کارتن، تمامی ابعاد کارتن را با فویل بپوشانید.

پوشاندن کارتن با فویل معمولاً در فصل‌های سرد سال که برف و بوران است، انجام می‌شود. بدین ترتیب کارتن ها به خوبی از هرگونه رطوبت محفوظ می‌مانند.

نکته دوم. توصیه می‌شود حتماً از کارتن‌های مقاوم مخصوص اسباب کشی که در بازار موجود است، استفاده کنید. کارتن های اسباب کشی معمولاً در دو نوع ۳ لایه و ۵ لایه در اندازه ها و ابعاد گوناگون به فروش می‌رسند.

نکته سوم. روی کارتن‌هایی که قرار است در انبار نگهداری شوند، با ماژیک بزرگ بنویسید، انبار. روی کارتن‌هایی که دارای محتویات وسایل شکستنی هستند، با ماژیک بنویسید، شکستنی. بدین ترتیب محتویات هر یک از کارتن‌ها برای جابجایی صحیح مشخص می‌شود.

آموزش بهترین روش بسته بندی وسایل منزل

جمع بندی

اسباب کشی از جمله سخت‌ترین کارهایی است که بالاخره همه افراد با آن مواجه خواهند شد. همچنین بسته بندی اسباب و اثاثیه کاری وقت گیر بوده و نیاز به صبر و حوصله فراوانی دارد.

اما شما می توانید با درایت کامل بهترین روش بسته بندی لوازم منزل را برگزینید. خرید وسایل بسته بندی از یک طرف و نحوه بسته بندی اسباب و اثاثیه از سوی دیگر پروسه ای زمان بر است که بایستی انرژی بسیاری برای آن صرف شود.

بهره‌مندی از خدمات بسته بندی شرکت های باربری مسیر را برایمان کمی راحت‌تر می کند. با هماهنگی‌های لازم می‌توانید با یک تماس، نیروی خدماتی مختص به بسته بندی اثاثیه منزل را در کنار خود داشته باشید. سرعت عمل، کیفیت در نحوه بسته بندی و همچنین استفاده از مرغوب‌ترین وسایل بسته بندی تنها بخشی از ویژگی های ممتاز خدمات باربری به شمار می‌آید.

چگونه اطلاعات مناسب در رابطه با بسته بندی لوازم منزل دریافت کنیم؟

برای دریافت اطلاعات می توانید با این شماره تماس بگیرید: 02122060116

از ساعت 8 تا 10 شب در باربری تهران منتظر تماس شما جهت ارائه مشاوره مفید خواهیم بود.

قیمت بسته بندی اثاث منزل

قیمت بسته بندی لوازم منزل و همچنین بسته بندی اسباب و اثاثیه، با توجه به مقدار وسایل، حجم وسایل، میزان وسایل بسته بندی مورد نیاز و مواردی از این قبیل محاسبه می‌شود. علاوه بر آن مدت زمان و همچنین تعداد روزهایی که کار بسته بندی به طول می‌انجامد نیز در هزینه و قیمت بسته بندی اسباب و اثاثیه تأثیر بسزایی دارد.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

سفارش بسته بندی اثاثیه منزل

سفارش بسته بندی اثاثیه منزل

مقدمه خب اگر اینجایید به احتمال زیاد نیازی به بسته بندی اثاثیه منزل یا هر نوع دیگر از خدمات باربری دارید و ما خوشحال...