8 نکته برای داشتن اسباب کشی ایمن

اسباب کشی ایمن

مهر 18, 1401

نکات زیادی در مورد چگونگی داشتن یک فرایند جابجایی کار آمد و کم استرس وجود دارد. اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد رعایت ایمنی در هنگام جابجایی است تا بتوانید اسباب کشی ایمن و در عین حال بدون استرسی داشته باشید.

برای داشتن اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل کلیک کنید.

اسباب کشی ایمن

جابجایی شامل فعالیت بدنی و بلند کردن اجسام سنگین است، که می تواند به نوبه ی خود خطرناک باشد. و اگر آماده نباشید، عواقب آن می تواند جدی تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

خبر خوب این است که بسیاری از آسیب‌های متداول یا خطرات مرتبط در جابه‌جایی و اسباب کشی را می‌توان به راحتی خنثی کرد. در اینجا سعی شده که نکاتی را که به شما در انجام این کار کمک می کند، بیان کنیم.

اسباب کشی ایمن

1. از تکنیک های ایمن برای بلند کردن اثاث استفاده کنید

تکنیک‌های مناسب برای بلند کردن ممکن است بیشتر برای کسانی که وزنه بردار هستند و یا برای امرار معاش یخچال و وسایل بزرگ را حمل می‌کنند مرتبط به نظر برسد، اما اینکه بتوانید به درستی از بدن خود استفاده کنید و اجسام سنگین را به روشی ایمن بلند کنید، می‌تواند برای همه مفید باشد، به‌ویژه زمانی که در حال اسباب کشی و جابجایی هستید.

چند نکته مهم دیگر برای بلند کردن وسایل برای داشتن اسباب کشی ایمن:

  • در همه حال دست های محکمی برای نگه داشتن وسایل و اثاثیه داشته باشید.
  • هنگام بلند کردن اثاث و حمل کردن، همیشه پشت خود را صاف نگه دارید.
  • اجسام سنگین را در مرکز بدن خود قرار دهید و آنها را محکم به سمت خود نگه دارید تا مطمئن شوید که تعادل شما را بهم نمی زند.
  • اگر در حین حمل وسایل سنگین نیاز به چرخیدن دارید، این کار را با حرکت دادن پاهای خود به همراه برداشتن قدم های کوچک انجام دهید.

2. اگر احساس می کنید خیلی سنگین است، پس خیلی سنگین است

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما هنگام اسباب کشی، به راحتی می‌توان بیش از حد به خود فشار آورد. زمانی که برای انجام کارها عجله دارید یا در حالت ناامیدی هستید، ممکن است وزنی بیشتر از حد توانتان را حمل کنید. متأسفانه، این کار معمولا به آسیب و همچنین خسته شدن می انجامد.

 اگر حتی تصور می کنید که ممکن است به تنهایی قادر به کنترل یک جعبه خاص نباشید، آن را هول ندهید. کوچکترین نکات به داشتن یک اسباب کشی ایمن کمک بزرگی می کنند.

در جعبه ها وسایل زیادی قرار ندهید، مطمئن شوید که تجهیزاتی دارید که کمک کننده هستند، و مهمتر از همه به غریزه خود توجه کنید.

 3.  تجهیزات بسیار مهم است

برخی چیزها وجود دارد که نمی توانید به تنهایی انجام دهید مگر اینکه توانایی های فوق العاده داشته باشید. این جایی است که داشتن تجهیزات صحیح می تواند به کمک شما بیاید. به خصوص اگر شما اسباب کشی را خودتان انجام دهید، داشتن تجهیزات جابجایی مناسب برای انجام ایمن همه چیز ضروری است.

با اجاره یا خرید یک چرخ دستی، جابه‌جایی و اسباب کشی را هم برای خود و هم برای آسیب نرسیدن به وسایلتان ایمن‌تر کنید. برای کاهش فشار وارده بر بدن و جلوگیری از هر گونه خطر صدمات از چرخ دستی لوازم خانگی 2 چرخ (معروف به کامیون دستی) یا چرخ دستی 4 چرخ استفاده کنید.

تجهیزات اسباب کشی ایمن

 تجهیزات جابجایی مانند چرخ دستی را نیز می توانید در فروشگاه آنلاین در کنار خرید جعبه ها و تجهیزات بسته بندی به صورت یکجا خریداری کنید.

لغزنده های وسایل یکی دیگر از تجهیزات مهم است. این ها قطعات پلاستیکی هستند که به شما امکان می دهند وسایل را به جای حمل کردن آن ها بکشید که از افراد حرفه ای نیز زمان و نیروی زیادی می گیرد. با کشیدن وسایل و اثاث خود روی زمین، می توانید برخی از کارها را با سرعت و سهولت نسبی انجام دهید.

4.  لباس و کفش مناسب بپوشید

وقتی صحبت از جابجایی به میان می آید، لباسی که می پوشید نیز می تواند بخشی از “تجهیزات” باشد. تجهیز کردن خود هنگام جابجایی برای اطمینان از داشتن اسباب کشی ایمن است، اما همیشه مهم نیست. و نوع نامناسب لباس یا کفش به راحتی می تواند منجر به آسیب جدی شود.

متناسب با موقعیت لباس بپوشید. لباس های راحت از پارچه انعطاف پذیر و قابل تنفس بپوشید. از لباس های گشاد که ممکن است به راحتی به چیزی گیر کنند، خودداری کنید.

به خصوص بسیار مهم است که یک جفت کفش بسته بپوشید که سطح خوبی از حمایت را فراهم کند. دمپایی، کفش پاشنه دار نپوشید و از انگشتان خود محافظت کنید.

وسایل پوشیدنی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است کارآمد باشد. این تجهیزات را که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم ابزاری هستند که ممکن است در اطراف خانه داشته باشید، یا می توانید آنها را در هر فروشگاهی خریداری کنید.

دستکش کار: دستکش ها می توانند به شما کمک کنند تا اشیا را بهتر در دست بگیرید و همچنین از دستان  شما و ناخن ها در برابر خراش ها، خاک یا هر چیز بد دیگری که ممکن است در حین جابجایی با آن مواجه شوید، محافظت می کند.

این دستکش ها از دستکش های معمولی محکم تر هستند. این دستکش ها از پارچه و بالشتک مقاوم در برابر تعریق ساخته شده اند و انعطاف پذیر هستند و به دستان شما آسیبی نمی رسد و در عین حال سهولت در بلند کردن وسایل و اثاثیه و کار کردن را افزایش می دهند.

کمربند ابزار: کمربند ابزار می تواند ابزار مفیدی برای نگه داشتن نوار، ماژیک، پیچ گوشتی و هر ابزار دیگری باشد که در حین جابجایی به آن نیاز دارید. اگر دائماً به دنبال ابزار بگردید، می تواند به کارآمدی شما ضربه بزرگی وارد کند.

بنابراین در دسترس نگه‌داشتن ابزارها می‌تواند هم برای کارایی و هم برای سلامت روان شما بسیار مفید باشد. این نکات شاید کوچک به نظر برسند اما هوشیاری و در نتیجه ایمنی در داشتن یک اسباب کشی ایمن را تضمین می کنند.

تجهیزات اسباب کشی

تسمه های متحرک: این مورد آخر کمی جذاب تر است، اگر اجسام سنگین زیادی دارید و کاملا مصمم هستید که خودتان آنها را جابجا کنید، تهیه آن ممکن است ارزشش را داشته باشد. تسمه‌ها و تکیه‌گاه‌های متحرک برای کاهش خطرات احتمالی در نواحی مانند کمر، شانه‌ها و زانو طراحی شده‌اند. فقط مطمئن شوید که قبل از استفاده دستورالعمل ها را به دقت بخوانید.

5. مسیرهای خروجی خود را تا حد امکان ایمن کنید

یکی از نکات ایمنی که به راحتی فراموش می شود این است که مطمئن شوید همه راهروها، مسیرها، پله ها و مناطق بیرونی از هرگونه مانعی پاک باشند. این یک راه آسان برای محافظت از خود در برابر خطرات احتمالی است که می تواند ایمنی شما را در هنگام جابجایی یا موارد دیگر به خطر بیندازد.

قبل از شروع جابجایی – قبل از شروع به تنظیم جعبه ها، مسیر خود را برنامه ریزی و بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ مانع یا دریچه ای وجود نداشته باشد که بتوانید به راحتی حرکت کنید، مطمئن شوید فضایی که می خواهید وسایل را در آن جابجا کنید و یا در آن جا دهید خیلی تنگ نباشد، و جعبه و وسایل دیگری در مسیر وجود نداشته باشد.

وسایل پراکنده مانند رول‌های نوار، اقلام بسته‌بندی نشده یا جعبه‌های شکسته نیز می‌توانند مانع شوند، بنابراین مطمئن شوید که در حین جابجایی آن ها را جمع ‌کنید و اسباب کشی ایمنی را رقم بزنید.

موانع بیرونی را نیز یادداشت کنید – این موانع ممکن است به صورت روزانه اضافه یا کم شوند. اما قبل از اینکه جابجایی را شروع کنید، مطمئن شوید که اطراف خانه خود را از نظر شرایط گل آلود بودن زمین، ریخته شدن آب یا یخ زدن زمین در صورت لزوم بررسی کرده‌ تا از مسیر خود و داشتن اسباب کشی ایمن اطمینان حاصل کنید.

6.  کودکان و حیوانات خانگی را در روز جابجایی دور نگه دارید

راه‌های زیادی وجود دارد که کودکان می‌توانند در هنگام جابه‌جایی کمک کنند. بسته‌بندی، سازماندهی، چسباندن جعبه‌ها  کارهایی است که کودکان می توانند کمک کنند. اما جابجایی وسایل و اثاثیه سنگین قطعا یکی از این موارد نخواهد بود. در باربری تهران هدف اصلی ما نه تنها امنیت وسایل شما، بلکه امنیت شما و خانواده‌تان است، که شامل کودکان و حیوانت خانگی شما نیز می‌شود.

اگرچه ازدحام جعبه‌های اسباب کشی ممکن است مکانی سرگرم‌کننده برای مخفی شدن و بازی کودکان به نظر برسد، اما مطمئناً جایی نیست که کودکان در آن بدوند و بازی کنند.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه کودک یا حیوان خانگی تان در حین جابجایی و اسباب کشی آسیب نمی بیند، حذف کامل آنها از معادله است.

داشتن دوستان و نزدیکانی برای مراقبت از فرزندان یا حیوانات خانگی شما در طول روز نه تنها می تواند ایمنی آنها را تضمین کند، بلکه می تواند به شما و تیم باربری اجازه دهد تا تمرکز و تلاش بیشتری برای داشتن اسباب کشی ایمن داشته باشید. اهمیت به این موضوع زمان جابجایی را سریع‌تر می‌کند و هر گونه نگرانی را از طرف شما در مورد آسیب دیدن کودکان و حیوانات خانگی تان از بین می‌برد.

آمادگی لازم برای داشتن اسباب کشی ایمن

7.  غذای سالم بخورید، هیدراته بمانید، خوب بخوابید

اهمیت تغذیه مناسب، نوشیدن و خواب کافی را در طول دوره آماده سازی قبل از جابجایی دست کم نگیرید.

خیلی آسان است که بخواهید همه چیز را سریع انجام دهید، و فکر کنید که فعالیت هایی مانند نوشیدن آب یا استراحت برای ناهار، زمان اسباب کشی شما را عقب می اندازد، اما باید بدانید ناتوانی در مراقبت از خودتان می تواند شما را ضعیف کند و منجر به ایجاد وقفه در زمان جابجاییتان شود.

برای جلوگیری از این امر، استراحت های مکرر داشته باشید، هیدراته بمانید و با وعده های غذایی منظم و متعادل به بدن خود قدرت دهید. حتی می توانید یک بسته میان وعده پر از غذاهای حاوی مواد مغذی مانند آجیل مخلوط یا میوه های خشک را حین کار همراه خود داشته باشید.

بدن و ذهن خود را نیز از خواب محروم نکنید، به خصوص که فقط برای تمام کردن یک بخش از کار باشد. بی خوابی مطمئناً کارآمدی شما را زیر سوال خواهد برد و اینگونه تمرکز کافی برای جابجایی و بسته بندی نخواهید داشت.

لباس مناسب جابجایی و اسباب کشی

8.  از افراد حرفه ای مانند تیم باربری تهران استفاده کنید

راه‌های زیادی برای ایمن ماندن در هنگام جابه‌جایی وجود دارد، اما ممکن است بپرسید ایمن‌ترین مکان در حین اسباب کشی کجاست؟ پاسخ: در یک جا بنشینید و نگاه کنید، ما کار را به درستی انجام می‌دهیم، بنابراین شما اصلاً مجبور به انجام آن نیستید یا حداقل ما کارهای سنگین را انجام خواهیم داد و همه جوانب را در نظر می گیریم.

به همین دلیل است که شرکت‌های باربری مانند باربری تهران وجود دارند، که نه تنها برای اطمینان از اینکه شما به راحتی به خانه جدید خود نقل مکان می‌کنید، بلکه برای اینکه اسباب کشی ایمن داشته باشید و با خیال راحت آن را به انجام برسانید به شما خدمات رسانی می کنند.

تیم با تجربه و متخصصان اسباب کشی باربری تهران می توانند هر جابجایی را به طور موثر انجام دهند، و شما نیز می توانید نفس راحتی بکشید و بدانید که وسایل تان و خود شما نیز ایمن هستند. همچنین می توانید بسته بندی خود را نیز به آن ها بسپارید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

باربری شهرستان مقرون به صرفه

باربری شهرستان مقرون به صرفه

پیشگفتار چرا یک باربری شهرستان ارزان یا باربری شهرستان مقرون به صرفه در تهران اهمیت دارد را باید از شرایط اقتصادی...

بهترین باربری شهرستان

بهترین باربری شهرستان

مقدمه خب اگر اینجایید و قرار است چند دقیقه ای از روز ارزشمند تان را در اختیار ما قرار دهید باید بگوییم که ما دوستتان...