8 نکته برای داشتن اسباب کشی ایمن

اکتبر 10, 2022خدمات

امنیت باربری در حمل و نقل بین شهری – باربری تهران

امنیت باربری در حمل و نقل بین شهری – باربری تهران

امنیت باربری یا امنیت حمل بار چه داخلی، چه بین شهری و چه به صورت بین‌المللی از جمله پارامترهای اصلی برای جابجایی هرگونه اسباب و اثاثیه است. علاوه بر نوع بسته بندی و جابجایی، آنچه که امنیت حمل بار را صد در صد تضمین می‌کند، بیمه باربری است. از آنجایی که صاحبان کالا...

read more
منظور از باربری ارزان چیست؟ – باربری تهران

منظور از باربری ارزان چیست؟ – باربری تهران

یکی از دغدغه‌های تمام افرادی که قصد جابجایی و اسباب کشی را دارند، نرخ باربری ارزان و مقرون به صرفه است. هزینه باربری، بسته بندی، ارسال نیروی کار، نوع خودروی باربری و سایر خدمات تماما تعرفه‌های جداگانه‌ای دارند. اما چه کنیم تا از نرخ باربری ارزان و مقرون به صرفه...

read more
بهترین زمان برای جابجایی و حمل اثاث به شهرستان

بهترین زمان برای جابجایی و حمل اثاث به شهرستان

ممکن است به دلایلی از جمله تغییر شغل، نزدیکتر بودن به خانواده و یا صرفا برای لدت بردن از محیط جدید قصد جابجایی به شهر یا استان دیگری داشته باشید. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید هنگام حمل اثاث به شهرستان انجام دهید تا جابجایی را تا حد امکان بدون استرس انجام دهید....

read more
نرخ باربری مقرون به صرفه – باربری تهران

نرخ باربری مقرون به صرفه – باربری تهران

نرخ باربری مقرون به صرفه یکی از دغدغه‌های تمام افرادی که قصد جابجایی و اسباب کشی را دارند، نرخ باربری است. هزینه باربری، بسته بندی، ارسال نیروی کار، نوع خودروی باربری و سایر خدمات تماما تعرفه‌های جداگانه‌ای دارند. اما چه کنیم تا از نرخ باربری مقرون به صرفه برخوردار...

read more
کارشناسی و مشاوره رایگان – اتوبار و باربری تهران

کارشناسی و مشاوره رایگان – اتوبار و باربری تهران

بدون شک هماهنگی با یک تیم شاخص باربری از جمله موارد حائز اهمیتی است که بایستی به آن توجه شود. کارشناسی و مشاوره رایگان یکی از خدمات شاخص هر شرکتی است. در واقع اگر شما برای حمل باربری و یا جابجایی اسباب با یک تیم معتبر باربری در تماس باشید، نصف راه را چشم بسته...

read more
صدور بارنامه دولتی – باربری تهران

صدور بارنامه دولتی – باربری تهران

صدور بارنامه دولتی از جمله مهمترین مدارکی که برای حمل و نقل کالا صادر می‌شود، بارنامه دولتی است. تمامی رانندگان حمل بار حتما بایستی دارای بارنامه دولتی باشند. بدون داشتن بارنامه دولتی، امکان جابجایی بار و انتقال آن از نظر قانونی ممکن نیست. اینکه بارنامه حمل بار دارای...

read more
انواع بیمه باربری

انواع بیمه باربری

از جمله قدیمی‌ترین راهکارهای بازرگانی برای تجارت در سراسر جهان، باربری حمل و نقل کالا است. برخورداری از انواع بیمه باربری برای حمل و نقل کالا، یکی از رایج‌ترین شیوه‌هایی است که امنیت انتقال بار را تا رسیدن به مقصد تضمین می‌کند. اینکه بدانیم بیمه باربری چیست و انواع آن...

read more
تعیین نرخ باربری – باربری تهرن

تعیین نرخ باربری – باربری تهرن

نحوه تعیین نرخ باربری تهران  نظارت دقیق بر بودجه حمل و نقل شما می تواند دشوار باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید پول شما به کجا می رود، نرخ باربری چگونه محاسبه می شود یا چگونه از هزینه ای که دارید بهترین استفاده را ببرید. یکی از اولین و رایج ترین سوالاتی که مشتریان...

read more
ارسال کامیون به تمامی نقاط ایران – باربری تهران

ارسال کامیون به تمامی نقاط ایران – باربری تهران

قابل توجه تمامی تجار، وارد کنندگان کالا و محصولات، مغازه داران، کارخانه داران و فروشندگان و سایر افرادی که درخواست اسباب کشی و جابجایی محموله‌های باری خود را به سایر نقاط ایران دارند، خدمات باربری تهران فقط شامل خدمات درون شهری نشده و ارسال کامیون به تمامی نقاط ایران...

read more
8 ترفند جابجایی اسباب و اثاث منزل

8 ترفند جابجایی اسباب و اثاث منزل

جابجایی اسباب و اثاث منزل پاسخ به این سوال که چه کنیم تا اسباب کشی آسان داشته باشیم، باید بگوییم که اسباب کشی هیچ وقت آسان نمی‌شود. مگر آنکه برنامه ریزی دقیقی برایش داشته باشیم. در واقع اسباب کشی آسان را کسانی خواهند داشت که نه تنها برای جابجایی اسباب و اثاث منزل...

read more

نکات زیادی در مورد چگونگی داشتن یک فرایند جابجایی کار آمد و کم استرس وجود دارد. اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد رعایت ایمنی در هنگام جابجایی است تا بتوانید اسباب کشی ایمن و در عین حال بدون استرسی داشته باشید.

اسباب کشی ایمن

جابجایی شامل فعالیت بدنی و بلند کردن اجسام سنگین است، که می تواند به نوبه ی خود خطرناک باشد. و اگر آماده نباشید، عواقب آن می تواند جدی تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

خبر خوب این است که بسیاری از آسیب‌های متداول یا خطرات مرتبط در جابه‌جایی و اسباب کشی را می‌توان به راحتی خنثی کرد. در اینجا سعی شده که نکاتی را که به شما در انجام این کار کمک می کند، بیان کنیم.

اسباب کشی ایمن

1. از تکنیک های ایمن برای بلند کردن اثاث استفاده کنید

تکنیک‌های مناسب برای بلند کردن ممکن است بیشتر برای کسانی که وزنه بردار هستند و یا برای امرار معاش یخچال و وسایل بزرگ را حمل می‌کنند مرتبط به نظر برسد، اما اینکه بتوانید به درستی از بدن خود استفاده کنید و اجسام سنگین را به روشی ایمن بلند کنید، می‌تواند برای همه مفید باشد، به‌ویژه زمانی که در حال اسباب کشی و جابجایی هستید.

چند نکته مهم دیگر برای بلند کردن وسایل برای داشتن اسباب کشی ایمن:

  • در همه حال دست های محکمی برای نگه داشتن وسایل و اثاثیه داشته باشید.
  • هنگام بلند کردن اثاث و حمل کردن، همیشه پشت خود را صاف نگه دارید.
  • اجسام سنگین را در مرکز بدن خود قرار دهید و آنها را محکم به سمت خود نگه دارید تا مطمئن شوید که تعادل شما را بهم نمی زند.
  • اگر در حین حمل وسایل سنگین نیاز به چرخیدن دارید، این کار را با حرکت دادن پاهای خود به همراه برداشتن قدم های کوچک انجام دهید.

2. اگر احساس می کند خیلی سنگین است، پس خیلی سنگین است

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما هنگام اسباب کشی، به راحتی می‌توان بیش از حد به خود فشار آورد. زمانی که برای انجام کارها عجله دارید یا در حالت ناامیدی هستید، ممکن است وزنی بیشتر از حد توانتان را حمل کنید. متأسفانه، این کار معمولا به آسیب و همچنین خسته شدن می انجامد.

 اگر حتی تصور می کنید که ممکن است به تنهایی قادر به کنترل یک جعبه خاص نباشید، آن را هول ندهید. کوچکترین نکات به داشتن یک اسباب کشی ایمن کمک بزرگی می کنند.

در جعبه ها وسایل زیادی قرار ندهید، مطمئن شوید که تجهیزاتی دارید که کمک کننده هستند، و مهمتر از همه به غریزه خود توجه کنید.

 3.  تجهیزات بسیار مهم است

برخی چیزها وجود دارد که نمی توانید به تنهایی انجام دهید مگر اینکه توانایی های فوق العاده داشته باشید. این جایی است که داشتن تجهیزات صحیح می تواند به کمک شما بیاید. به خصوص اگر شما اسباب کشی را خودتان انجام دهید، داشتن تجهیزات جابجایی مناسب برای انجام ایمن همه چیز ضروری است.

با اجاره یا خرید یک چرخ دستی، جابه‌جایی و اسباب کشی را هم برای خود و هم برای آسیب نرسیدن به وسایلتان ایمن‌تر کنید. برای کاهش فشار وارده بر بدن و جلوگیری از هر گونه خطر صدمات از چرخ دستی لوازم خانگی 2 چرخ (معروف به کامیون دستی) یا چرخ دستی 4 چرخ استفاده کنید.

تجهیزات اسباب کشی ایمن

 تجهیزات جابجایی مانند چرخ دستی را نیز می توانید در فروشگاه آنلاین در کنار خرید جعبه ها و تجهیزات بسته بندی به صورت یکجا خریداری کنید.

لغزنده های وسایل یکی دیگر از تجهیزات مهم است. این ها قطعات پلاستیکی هستند که به شما امکان می دهند وسایل را به جای حمل کردن آن ها بکشید که از افراد حرفه ای نیز زمان و نیروی زیادی می گیرد. با کشیدن وسایل و اثاث خود روی زمین، می توانید برخی از کارها را با سرعت و سهولت نسبی انجام دهید.

4.  لباس و کفش مناسب بپوشید

وقتی صحبت از جابجایی به میان می آید، لباسی که می پوشید نیز می تواند بخشی از “تجهیزات” باشد. تجهیز کردن خود هنگام جابجایی برای اطمینان از داشتن اسباب کشی ایمن است، اما همیشه مهم نیست. و نوع نامناسب لباس یا کفش به راحتی می تواند منجر به آسیب جدی شود.

متناسب با موقعیت لباس بپوشید. لباس های راحت از پارچه انعطاف پذیر و قابل تنفس بپوشید. از لباس های گشاد که ممکن است به راحتی به چیزی گیر کنند، خودداری کنید.

به خصوص بسیار مهم است که یک جفت کفش بسته بپوشید که سطح خوبی از حمایت را فراهم کند. دمپایی، کفش پاشنه دار نپوشید و از انگشتان خود محافظت کنید.

وسایل پوشیدنی دیگری نیز وجود دارد که ممکن است کارآمد باشد. این تجهیزات را که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم ابزاری هستند که ممکن است در اطراف خانه داشته باشید، یا می توانید آنها را در هر فروشگاهی خریداری کنید.

دستکش کار: دستکش ها می توانند به شما کمک کنند تا اشیا را بهتر در دست بگیرید و همچنین از دستان  شما و ناخن ها در برابر خراش ها، خاک یا هر چیز بد دیگری که ممکن است در حین جابجایی با آن مواجه شوید، محافظت می کند.

این دستکش ها از دستکش های معمولی محکم تر هستند. این دستکش ها از پارچه و بالشتک مقاوم در برابر تعریق ساخته شده اند و انعطاف پذیر هستند و به دستان شما آسیبی نمی رسد و در عین حال سهولت در بلند کردن وسایل و اثاثیه و کار کردن را افزایش می دهند.

کمربند ابزار: کمربند ابزار می تواند ابزار مفیدی برای نگه داشتن نوار، ماژیک، پیچ گوشتی و هر ابزار دیگری باشد که در حین جابجایی به آن نیاز دارید. اگر دائماً به دنبال ابزار بگردید، می تواند به کارآمدی شما ضربه بزرگی وارد کند.

بنابراین در دسترس نگه‌داشتن ابزارها می‌تواند هم برای کارایی و هم برای سلامت روان شما بسیار مفید باشد. این نکات شاید کوچک به نظر برسند اما هوشیاری و در نتیجه ایمنی در داشتن یک اسباب کشی ایمن را تضمین می کنند.

تجهیزات اسباب کشی

تسمه های متحرک: این مورد آخر کمی جذاب تر است، اگر اجسام سنگین زیادی دارید و کاملا مصمم هستید که خودتان آنها را جابجا کنید، تهیه آن ممکن است ارزشش را داشته باشد. تسمه‌ها و تکیه‌گاه‌های متحرک برای کاهش خطرات احتمالی در نواحی مانند کمر، شانه‌ها و زانو طراحی شده‌اند. فقط مطمئن شوید که قبل از استفاده دستورالعمل ها را به دقت بخوانید.

5. مسیرهای خروجی خود را تا حد امکان ایمن کنید

یکی از نکات ایمنی که به راحتی فراموش می شود این است که مطمئن شوید همه راهروها، مسیرها، پله ها و مناطق بیرونی از هرگونه مانعی پاک باشند. این یک راه آسان برای محافظت از خود در برابر خطرات احتمالی است که می تواند ایمنی شما را در هنگام جابجایی یا موارد دیگر به خطر بیندازد.

قبل از شروع جابجایی – قبل از شروع به تنظیم جعبه ها، مسیر خود را برنامه ریزی و بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ مانع یا دریچه ای وجود نداشته باشد که بتوانید به راحتی حرکت کنید، مطمئن شوید فضایی که می خواهید وسایل را در آن جابجا کنید و یا در آن جا دهید خیلی تنگ نباشد، و جعبه و وسایل دیگری در مسیر وجود نداشته باشد.

وسایل پراکنده مانند رول‌های نوار، اقلام بسته‌بندی نشده یا جعبه‌های شکسته نیز می‌توانند مانع شوند، بنابراین مطمئن شوید که در حین جابجایی آن ها را جمع ‌کنید و اسباب کشی ایمنی را رقم بزنید.

موانع بیرونی را نیز یادداشت کنید – این موانع ممکن است به صورت روزانه اضافه یا کم شوند. اما قبل از اینکه جابجایی را شروع کنید، مطمئن شوید که اطراف خانه خود را از نظر شرایط گل آلود بودن زمین، ریخته شدن آب یا یخ زدن زمین در صورت لزوم بررسی کرده‌ تا از مسیر خود و داشتن اسباب کشی ایمن اطمینان حاصل کنید.

6.  کودکان و حیوانات خانگی را در روز جابجایی دور نگه دارید

راه‌های زیادی وجود دارد که کودکان می‌توانند در هنگام جابه‌جایی کمک کنند. بسته‌بندی، سازماندهی، چسباندن جعبه‌ها  کارهایی است که کودکان می توانند کمک کنند. اما جابجایی وسایل و اثاثیه سنگین قطعا یکی از این موارد نخواهد بود. در باربری تهران هدف اصلی ما نه تنها امنیت وسایل شما، بلکه امنیت شما و خانواده‌تان است، که شامل کودکان و حیوانت خانگی شما نیز می‌شود.

اگرچه ازدحام جعبه‌های اسباب کشی ممکن است مکانی سرگرم‌کننده برای مخفی شدن و بازی کودکان به نظر برسد، اما مطمئناً جایی نیست که کودکان در آن بدوند و بازی کنند.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه کودک یا حیوان خانگی تان در حین جابجایی و اسباب کشی آسیب نمی بیند، حذف کامل آنها از معادله است.

داشتن دوستان و نزدیکانی برای مراقبت از فرزندان یا حیوانات خانگی شما در طول روز نه تنها می تواند ایمنی آنها را تضمین کند، بلکه می تواند به شما و تیم باربری اجازه دهد تا تمرکز و تلاش بیشتری برای داشتن اسباب کشی ایمن داشته باشید. اهمیت به این موضوع زمان جابجایی را سریع‌تر می‌کند و هر گونه نگرانی را از طرف شما در مورد آسیب دیدن کودکان و حیوانات خانگی تان از بین می‌برد.

آمادگی لازم برای داشتن اسباب کشی ایمن

7.  غذای سالم بخورید، هیدراته بمانید، خوب بخوابید

اهمیت تغذیه مناسب، نوشیدن و خواب کافی را در طول دوره آماده سازی قبل از جابجایی دست کم نگیرید.

خیلی آسان است که بخواهید همه چیز را سریع انجام دهید، و فکر کنید که فعالیت هایی مانند نوشیدن آب یا استراحت برای ناهار، زمان اسباب کشی شما را عقب می اندازد، اما باید بدانید ناتوانی در مراقبت از خودتان می تواند شما را ضعیف کند و منجر به ایجاد وقفه در زمان جابجاییتان شود.

برای جلوگیری از این امر، استراحت های مکرر داشته باشید، هیدراته بمانید و با وعده های غذایی منظم و متعادل به بدن خود قدرت دهید. حتی می توانید یک بسته میان وعده پر از غذاهای حاوی مواد مغذی مانند آجیل مخلوط یا میوه های خشک را حین کار همراه خود داشته باشید.

بدن و ذهن خود را نیز از خواب محروم نکنید، به خصوص که فقط برای تمام کردن یک بخش از کار باشد. بی خوابی مطمئناً کارآمدی شما را زیر سوال خوهد برد و اینگونه تمرکز کافی برای جابجایی و بسته بندی نحواهید داشت.

لباس مناسب جابجایی و اسباب کشی

8.  از افراد حرفه ای مانند تیم باربری تهران استفاده کنید

راه‌های زیادی برای ایمن ماندن در هنگام جابه‌جایی وجود دارد، اما ممکن است بپرسید ایمن‌ترین مکان در حین اسباب کشی کجاست؟ پاسخ: در یک جا بنشینید و نگاه کنید، ما کار را به درستی انجام می‌دهیم، بنابراین شما اصلاً مجبور به انجام آن نیستید یا حداقل ما کارهای سنگین را انجام خواهیم داد و همه جوانب را در نظر می گیریم.

به همین دلیل است که شرکت‌های باربری مانند باربری تهران وجود دارند، که نه تنها برای اطمینان از اینکه شما به راحتی به خانه جدید خود نقل مکان می‌کنید، بلکه برای اینکه اسباب کشی ایمن داشته باشید و با خیال راحت آن را به انجام برسانید به شما خدمات رسانی می کنند.

تیم با تجربه و متخصصان اسباب کشی باربری تهران می توانند هر جابجایی را به طور موثر انجام دهند، و شما نیز می توانید نفس راحتی بکشید و بدانید که وسایل تان و خود شما نیز ایمن هستند. همچنین می توانید بسته بندی خود را نیز به آن ها بسپارید.

با ما تماس بگیرید