8 ترفند جابجایی اسباب و اثاث منزل

جابجایی اسباب و اثاث منزل

مرداد 31, 1401

جابجایی اسباب و اثاث منزل

پاسخ به این سوال که چه کنیم تا اسباب کشی آسان داشته باشیم، باید بگوییم که اسباب کشی هیچ وقت آسان نمی‌شود. مگر آنکه برنامه ریزی دقیقی برایش داشته باشیم. در واقع اسباب کشی آسان را کسانی خواهند داشت که نه تنها برای جابجایی اسباب و اثاث منزل برنامه ریزی دقیقی دارند، بلکه هماهنگی‌های لازم از قبیل هماهنگی با شرکت‌های باربری، خرید وسایل بسته بندی، خرید کارتن اسباب کشی، نحوه جابه جایی اسباب و اثاثیه و موارد این چنینی را از پیش تعیین کرده‌اند.

 در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با نحوه اسباب کشی آسان، نکته‌های مرتبط با بسته بندی اسباب و اثاثیه و هر آنچه که باید درباره یک اسباب کشی راحت و بی‌دغدغه بدانید، آشنا کنیم.

ترفندهای یک اسباب کشی آسان

اگر قصد جابجایی به محل جدید را دارید و فرصت چندان زیادی را دارا نیستید، اصلا نگران نباشید. ما در اینجا هستیم تا شما را برای یک اسباب کشی راحت و بی‌دردسر آماده کنیم. اگر نحوه بسته بندی هر یک از وسایل را بدانید، بیش از نصفی از راه را رفته‌اید. 

البته ناگفته نماند که خدمات شرکت های باربری را از یاد نبرید، هرچقدر که در نحوه بسته بندی وسایل حرفه ای باشید، باز هم برای جابجایی اسباب و اثاث منزل و وسایل اصلی نیاز مبرم به خدمات باربری خواهید داشت. در این مطلب به تکنیکی ترین راهکارهای یک اسباب کشی آسان می‌پردازیم و جزئیات ان را بررسی می‌کنیم.

جابجایی اسباب و اثاث منزل

ترفند اول. حتما اسباب و اثاثیه اضافی را یا بفروشید، یا ببخشید و یا دور بریزید. این اسباب اضافی شامل هر آنچه که خیلی به کارتان نمی‌آید، می‌شود. یا وسایلی که برایتان فایده‌ای ندارد و فکر می‌کنید دیگران بتوانند از اینگونه وسایل استفاده کنند را حتما ببخشید. با بخشیدن و یا فروش این‌گونه وسایل تا حد بسیار زیادی می‌توانید امید به یک اسباب کشی آسان داشته باشید.

ترفند دوم. خرید وسایل مناسب برای بسته بندی مانند کارتن‌های ۳ لایه و ۵ لایه ، روزنامه، نایلون‌های مشبک، سلفون  و هر آنچه که فکر می‌کنید در نحوه بسته بندی اسباب و وسایل بسیار موثر است را تهیه کنید. برای خرید نایلون‌های مشبک می‌توانید به مغازه‌هایی که خرده ریزهای صنعتی مانند پیچ و مهره می‌فروشند، مراجعه کنید.

این نوع مغازه‌ها در میان محصولات خود نایلون‌های مشبک مخصوص اسباب کشی و یا سایر اسباب خدماتی مرتبط به بسته بندی را به فروش می‌رسانند. اگر فاقد روزنامه باطله هستید، می‌توانید روزنامه‌های باطله را از کیوسک‌های روزنامه فروشی حتی به طور رایگان تحویل بگیرید. به هر جهت تا حد امکان سعی کنید تجهیزات برای بسته بندی اسباب و اثاثیه را به حد کافی تهیه و خریداری نمایید.

ترفند سوم. حتما کارهای مرتبط با بسته بندی اسباب و اثاثیه را در طی هفته تقسیم بندی کنید. انجام دادن تمام کارها در یک روز، فقط باعث خستگی زود هنگام شما می‌شود. به فرض مثال یک روز را برای بسته بندی وسایل شکستنی اختصاص دهید و روز دیگر را به بسته بندی کتاب‌ها. بدین ترتیب می‌توانید اسباب کشی آسان را برای خود پیش بینی کنید.

ترفند چهارم. هر یک از کارتن‌هایی را که بسته بندی می‌کنید، حتما برچسب گذاری کنید. این برچسب گذاری دو فایده بزرگ دارد. یکی آن‌که در آخر از محتویات درون هر جعبه مطلع می‌شوید. دوم آنکه در حین جابجایی اسباب و اثاث منزل با احتیاط بیشتری، کارتن‌ها حمل و نقل می‌شوند.

ترفند پنجم. برای داشتن یک اسباب کشی آسان می‌توانید، در دو مرحله  اسباب و اثاثیه خود را از مبداء تا مقصد جابجا کنید. برای مثال بار اول می‌توانید فقط کارتن‌های مخصوص به بسته بندی کتاب‌ها را از طریق وانت بار به مقصد برسانید. بار دوم نیز کل وسایل بزرگ و کوچک اعم از کارتن‌های مخصوص وسایل شکستنی، یخچال، تلویزیون، لباسشویی، ظرفشویی، مبلمان، ناهارخوری و سایر وسایل را به طور یکجا با خاور به مقصد منتقل کنید. به همین جهت می‌توانید مدیریت بهتری برای جابجایی اسباب کشی آسان و انتقال اسباب و اثاثیه‌ها داشته باشید.

بسته بندی اثاث منزل

ترفند ششم. برای بسته بندی لباس‌ها می‌توانید آنها را در چمدان قرار دهید. لباس‌های اضافه‌تر را درون کاورهای مخصوص لباس جمع آوری کنید. پیشنهاد می‌شود چمدان و کاور لباس‌ها را با وسیله نقلیه شخصی جابجا کنید.

ترفند هفتم. در هنگام جابجایی اسباب و اثاث منزل و نقل مکان به محیط تازه، حتما کسی در محل جدید باشد تا کارگران را راهنمایی کند. علاوه بر آن چیدمان وسایل در محل جدید از دیگر موارد حائز اهمیتی است که باید به آن توجه داشته باشید. برخی از وسایل مانند یخچال فریزر، لباسشویی و ظرفشویی باید در محل دقیق خود قرار بگیرند.

کارگران را راهنمایی کنید که دقیق و یک به یک هر یک از وسایل را در جای درست خود قرار دهند. چه بسا اینگونه وسایل بسیار سنگین بوده و چند نفری باید جابجا شوند. به همین دلیل از آن‌جایی که خودتان از عهده جابجایی اسباب و اثاث منزل به تنهایی بر نمی‌آیید، حتما از کارگران بخواهید که برایتان انجام دهند.

ترفند هشتم. برای جابجایی ظروف، اشیاء دکوری و کتاب ها همه کارتن‌ها را به یکباره باز نکنید. پیشنهاد می‌شود که اعضای خانواده با یکدیگر همکاری داشته باشند. فرضا یک روز را به باز کردن کارتن‌های ظروف  اختصاص داده و ظروف را یک به یک منظم داخل قفسه ها بچینید. روز بعد به سراغ کارتن های کتاب بروید و کارتن‌های کتاب را باز کنید. بدین ترتیب هیچ فشاری برای جابجایی به شخص وارد نمی‌شود و اسباب کشی اسان را می توانید برای خودتان اینگونه رقم بزنید.

نکات قابل توجه برای اسباب کشی آسان

۱. تقسیم بندی کارها، همکاری برای بسته بندی اسباب و اثاثیه و همچنین نظم در نحوه اسباب کشی را از یاد نبرید.

۲. برای چیدمان اسباب و اثاث منزل هیچگاه تمامی کارتن‌ها ، مبلمان، دکور و سایر وسایل را در وسط اتاق یا وسط خانه قرار ندهید. کارتن‌ها را به ترتیب در گوشه ای قرار دهید. مبلمان را در جای درست خود بچینید. تختخواب و کمد لباس‌ها را درون اتاق‌ها قرار دهید تا  در فرصت کافی هر یک از وسایل را که نیاز به نصب دارند، را در جای درست خود بگذارید.

۳. در صورت امکان حتما برای چیدمان وسایل بزرگ در محل جدید از کارگران بخواهید تا به شما کمک کنند و یا خودشان به تنهایی، اسباب بزرگ را بچینند.

۴. برای جابجایی اسباب و اثاث منزل تا حد امکان حتما از وسایل بسته بندی مرغوب استفاده کنید. بهره‌مندی از کارتن مخصوص اسباب کشی از جمله کارتن‌های ۳ لایه و ۵ لایه با دیواره‌های مستحکم و مقاوم  در ایمن نگه داشتن اسباب شما بسیار مطمئن هستند.

۵. برای هماهنگی اسباب کشی و نقل مکان به محل جدید، حتما از تعداد نیروی کارگران به حد کافی استفاده کنید. برخی از افراد برای صرفه جویی در هزینه اسباب کشی، از تعداد کارگران کمتری استفاده می‌کنند. در صورتی که اگر تعداد کارگران به اندازه کافی باشد، در نحوه جابجایی ، سرعت عمل در اسباب کشی  بسیار موثر است.

۶. برای جابجایی اسباب و اثاث منزل حتما با شرکت‌های باربری معتبر هماهنگی کنید. شرکت‌های باربری معتبر با در اختیار داشتن خودروهای باربری مجهز، رانندگان ماهر و همچنین کارکنان کاربلد در اسباب کشی شما تاثیر بسزایی دارند.

۷. برای هماهنگی با شرکت‌های باربری حتما از نحوه خدمات این نوع شرکت‌ها اطلاعات لازم را دریافت نمایید. خدمات شرکت‌های باربری شامل بسته بندی اسباب و اثاثیه، جابجایی اسباب و اثاث منزل و همچنین چیدمان وسایل در محل می‌شود. علاوه بر این ارائه بیمه نامه، ضمانت نامه کاری، در اختیار گذاشتن کارکنان مجرب، وسایل بسته بندی مرغوب، خودروهای مجهز از قبیل وانت بار، نیسان، خاور و سایر موارد مرتبط از جمله خدمات شرکت‌های باربری محسوب می‌شود.

باربری

چه کنیم تا در کوتاهترین زمان ممکن اسباب و اثاثیه را جمع و جور کنیم؟

زمان برای بسیاری از افرادی که فرصت چندان زیادی برای جابجایی یا نقل مکان ندارند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برخی از افراد به دلیل آنکه مستاجر هستند و صاحب خانه جوابشان کرده و یا قصد فروش منزل خود را در یک تایم زمانی به خصوصی دارند، به دنبال کوتاهترین راه برای اسباب کشی هستند.

بگذارید خیالتان را راحت کنیم، اگر به دنبال سریع‌ترین راهکار برای بسته بندی اسباب و وسایل هستید، ما به شما هماهنگی با شرکت‌های خدمات باربری مانند اتوبار تهران را پیشنهاد می‌کنیم. کارکنان اتوبار تهران در زمان معین برای بسته بندی اسباب و اثاثیه به محل اعزام شده و در یک تایم مشخص نیز اسباب و اثاثیه را بار زده و به مقصد می‌رسانند.

 اما اگر می توانید کمی مدیریت زمان داشته باشید و می‌خواهید خودتان کنترل امور را به دست بگیرید، صبور باشید تا هر آنچه که درباره یک اسباب کشی آسان به ذهن می رسد را برایتان بازگو کنیم. در ادامه به برخی از فوت و فن ها می‌پردازیم که رعایت هر یک از اصول به کارتان می‌آید.

۱. نیازی به خالی کردن کامل کشوها یا کمد نیست. اگر کمد یا کشو داخل قفل و کلید است، پس خیالتان راحت باشد. اما توجه داشته باشید که تا حد امکان بایستی کشوهای داخل دراور، کمد، میز ارایش و غیره سبک باشند تا جابجایی آن با دشواری انجام نشود.

۲. اگر کودک دارید، زمانی را برای جمع آوری اسباب بازی‌ها اختصاص دهید. اسباب بازی‌های بی فایده را می‌توانید حراج بگذارید و یا به سایر دوستان و فامیل هدیه دهید. تنها وسایل مورد نیاز کودک را بسته بندی کنید.

۳. تا حد امکان بسته بندی ظروف شکستنی و اشیاء دکوری را با دقت و ظرافت بیشتری انجام دهید تا در حین جابجایی اسباب و اثاث منزل  آسیبی به اینگونه وسایل وارد نشود.

۴. اشیاء گرانبها، مدارک، جواهرات و هر آنچه که فکر می کنید ارزشمند است را حتما به طور جداگانه داخل کیف یا چمدان  جا سازی کنید که جلوی چشم نباشند. می‌توانید کیف‌های حاوی مدارک ارزشمند را به طور جداگانه و با ماشین شخصی خود جابجا کنید.

۵. توصیه می شود قبل از آن که اسباب کشی کنید، داخل کمدها و کشوها را نظافت کنید تا خاک‌های باقی مونده و یا آلودگی ها را به محیط تازه نبرید. علاوه بر آن در محیط تازه، چیدمان لباس ها در کمد تمیز و فاقد هرگونه خاک و آلودگی خوشایند تر است.

۶. تابلوها و قاب عکس‌های تزیینی را می‌توانید در کارتن جمع و جور کنید. اگر سایز قاب عکس و یا تابلو بزرگ است، پیشنهاد می‌شود که تابلوها را روی هم قرار داده و داخل یک پارچه تمیز بپیچید و در آخر با بند مخصوص اسباب کشی ببندید.

اسباب کشی

یکی دیگر از راهکارها برای بسته بندی اسباب و اثاثیه هایی مانند تابلو فرش یا تابلوهای نقاشی ان است که به طور جداگانه داخل نایلون‌های مشبک بپیچید. راهکار دیگر برای جابجایی این نوع وسایل استفاده از نیسان بار است. معمولا برای حمل بار وسایل سبک‌تر از خودروهایی مانند نیسان و یا وانت بار استفاده می‌شود. شما می‌توانید به راحتی وسایل مورد نیاز خود را اعم از وسایل اداری، جابجایی وسایل شخصی، وسایل صوتی و تصویری و اسباب این چنینی را به راحتی با استفاده از این نوع خودروها جابجا کرده و به مقصد برسانید.

۷. توجه داشته باشید که تا آخرین لحظه حتما وسایل داخل بسته بندی‌ها قرار داشته باشند.

۸. فهرست برداری از وسایل بسته بندی شده و شمارش کارتن‌ها فراموشتان نشود.

۹. از آنجایی که به تنهایی نمی‌توانید از عهده جابجایی اسباب و اثاث منزل و بسته بندی اسباب و اثاثیه  برآیید، حتما نیروی کمکی خبر کنید و با شرکت‌های خدمات باربری تماس بگیرید.

۱۰. مدیریت منظم، داشتن برنامه ریزی برای خرید وسایل بسته بندی مرغوب، ایجاد آرامش در حین جابجایی اسباب و اثاث منزل از جمله نکاتی است که بسیار به کارتان می‌آید.

جمع بندی

توجه داشته باشید که حمل وسایل سنگین نیاز به تعداد پرسنل بیشتری برای ورود بار به داخل ماشین و یا خارج کردن آن دارد. علاوه بر آن نوع بسته بندی اینگونه وسایل نیز متفاوت است که معمولا از وسایلی مانند پتو، طناب، فویل های نایلونی و مواردی از این قبیل استفاده می‌شود.

به طور کلی آشنایی با راهکارها و نحوه اسباب کشی سبب می شود که تا احد امکان استرس جابجایی اسباب و اثاث منزل و نقل مکان را نداشته باشید. با توجه به تمام نکات گفته شده اگر می خواهید اسباب کشی آسان و بی دغدغه‌ای داشته باشید، به کارهایتان باید نظم دهید.

برنامه ریزی و هماهنگی برای خرید وسایل بسته بندی، نحوه بسته بندی اسباب و اثاثیه و همچنین همراه با داشتن یک مدیریت صحیح  می‌توانید از یک اسباب کشی آسان و راحت بهره‌مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات قابل ارائه از سوی شرکت‌های باربری و خدمات بسته بندی اثاثیه منزل می‌توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

باربری شهرستان مقرون به صرفه

باربری شهرستان مقرون به صرفه

پیشگفتار چرا یک باربری شهرستان ارزان یا باربری شهرستان مقرون به صرفه در تهران اهمیت دارد را باید از شرایط اقتصادی...

بهترین باربری شهرستان

بهترین باربری شهرستان

مقدمه خب اگر اینجایید و قرار است چند دقیقه ای از روز ارزشمند تان را در اختیار ما قرار دهید باید بگوییم که ما دوستتان...