بهترین زمان برای جابجایی و حمل اثاث به شهرستان

حمل بار به شهرستان

مهر 21, 1401

ممکن است به دلایلی از جمله تغییر شغل، نزدیکتر بودن به خانواده و یا صرفا برای لدت بردن از محیط جدید قصد جابجایی به شهر یا استان دیگری داشته باشید. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید هنگام حمل اثاث به شهرستان انجام دهید تا جابجایی را تا حد امکان بدون استرس انجام دهید.

بهترین زمان حمل اثاث به شهرستان

تا جایی که ممکن است، باید در تابستان به دنبال جابجایی و تغییر محل زندگی خود باشید. اگر بچه دارید، در تابستان  این کار از ایجاد اختلال در مدرسه بچه هایتان جلوگیری می کند و به آنها اجازه می دهد قبل از شروع سال تحصیلی در مکان جدید مستقر شوند.

به علاوه، داشتن ساعات بیشتر در طول روز به این معنی است که می توانید هر روز کارهای بیشتری انجام دهید. همچنین هنگام حمل اثاث و لوازم، کمتر در معرض باد و باران و برف قرار می گیرید.

هنگام حمل اثاث به شهرستان باید برنامه ریزی کاملی انجام دهید و زمانی را نیز به اتفاقات غیر منتظره اختصاص دهید. اینگونه از برنامه خود عقب نمی افتید و می توانید مشکلات پیش رو را به راحتی حل کنید.

حمل اثاث به شهرستان

رعایت موارد زیر می تواند در تابستان هنگام اسباب کشی بسیار کارآمد باشد:

 • آب زیاد بنوشید. اطمینان حاصل کنید که همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید، مخصوصاً هنگام جابجایی اثاثیه سعی کنید هیدراته بمانید.
 • برای مدت طولانی زیر نور خورشید نمانید. بارگیری و تخلیه را به افراد حرفه ای باربری بسپارید و تا حد امکان در داخل بمانید. اگر مجبورید بیرون بروید کلاه و کرم های ضد آفتاب را فراموش نکنید
 • اگر دمای اتاق 20 درجه سانتیگراد باشد و به بیرون بروید که دمای آن 35 درجه سانتیگراد و بالاتر است، دچار گرمازدگی خواهید شد. تفاوت نباید بیش از 5 درجه سانتیگراد باشد، در غیر این صورت بدن شما دچار شوک می شود.
 • کودکان و نوزاد را در ماشین باربری تنها نگذارید. گرما برای کودکان بسیار خطرناک است، بنابراین بسیار مراقب باشید که آنها را بدون مراقبت رها نکنید.
 • پک های خنک کننده و بطری های آب اضافی را در کیف لوازم ضروری خود قرار دهید. اگر پک خنک کننده دارید، به استفاده از آن نیاز پیدا می کنید.
 • روند جابجایی و حمل اثاث به شهرستان را با شرکت باربری خود هماهنگ کنید و با خیال راحت رانندگی کنید. لحظه ای که احساس ناخوشی می کنید، ماشین را در نزدیکترین پمپ بنزین متوقف کنید.
 • به گیاهان خود به اندازه کافی آب بدهید. به خاطر داشته باشید که در کامیون یا ون، در گرمای تابستان دما می تواند خیلی سریع افزایش یابد. اگر گیاهان ظریف و حساسی دارید، بهتر است گلدان ها را با در ماشین خود حمل کنید.
 • از جابجایی حیوانات خانگی خود در گرما خودداری کنید. مانند کودکان نو پا، حیوانات را نیز نمی توان در یک وسیله نقلیه در گرمای شدید رها کرد. همیشه حیوان خانگی خود را نزدیک خود نگه دارید و اجازه دهید سوار ماشین خودتان شود.
 • شرکت حمل و نقلی را انتخاب کنید که به مسیرها آشنا باشد. اینگونه در مسیر گم نمی شوید و با خیال راحت حمل و نقل انجام می شود. تابستان فصل تعمیرات جاده ها است و بسیاری از خیابان ها بسته هستند پس آشنایی با مسیرها برای از دست ندادن زمان مهم است.
 • گوشت و میان وعده های لبنی را بسته بندی نکنید. این محصولات در هوای گرم به راحتی خراب می شوند. سبزیجات و میوه ها به عنوان میان وعده بردارید و سعی کنید از به همراه داشتن سس مایونز، تخم مرغ و ژامبون خودداری کنید.
 • مواد غذایی را در بین جعبه های بسته بندی نگذارید زیرا خیلی سریع خراب می شود و پس از باز کردن بسته بندی با بوی بدی از مواد فاسد مواجه خواهید شد.
 • از پک های خنک کننده برای حمل داروهای خاص که باید در دمای خاصی نگهداری شوند استفاده کنید. آنها را در کامیون حمل بار قرار ندهید.

انتخاب شرکت حمل و نقل بین شهری

برای مسافت های طولانی بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که خدمات جابجایی در سراسر کشور را ارائه می دهد، شرکتی که دانش محلی برای اطمینان از انتخاب بهترین مسیرهای ترافیکی را دارد و قادر خواهند بود تا به هر شرایط پیش بینی نشده به سرعت و کارآمد رسیدگی کنند.

حمل اثاث به شهرستان

برای جابجایی به شهری دیگر برنامه ریزی کنید

شما باید سفر خود را برنامه ریزی کنید تا در زمان مناسب با چیدن وسایل در خانه جدید خود مستقر شوید. برای جلوگیری از هرگونه هزینه اضافی ناشی از تاخیرهای پیش‌بینی نشده، می‌توانید با شرکت حمل‌ونقل راجع به انصراف رزرو نیز صحبت کنید.

مطمئن شوید که نقشه سفر خود را از قبل ترسیم کرده اید و هر توقفی برای استراحت را برنامه ریزی کنید. به شما توصیه می کنیم که هر دو ساعت یک بار 15 دقیقه استراحت کنید و بیش از 8 ساعت در روز رانندگی نکنید. ممکن است لازم باشد که برای یک شب اقامت نیز برنامه ریزی کنید.
اگر حیوان خانگی دارید، باید زمان بیشتری را برای استراحت در نظر بگیرید. کودکان همچنین به استراحت های بیشتری نیاز دارند، بنابراین فراموش نکنید که این زمان را در نظر بگیرید.

و بسیار مهم است که به یاد داشته باشید وسایل ضروری را در دسترس قرار دهید و مدارک مهم را در جایی مشخص با خود همراه داشته باشید.

برای حمل اثاث به شهرستان می توانید با استخدام یک شرکت باربری معتبر و قابل اعتماد صفر تا صد اسباب کشی خود را به آن ها بسپارید.

بسته بندی اثاثیه منزل می تواند کار بسیار سختی باشد اما اگر با افراد متخصص و با استفاده از وسایل مناسب انجام شود از سختی آن کاسته می شود.

با سپردن صفر تا صد اسباب کشی به شرکت باربری شما می توانید بدون هیچ مشکل و استرسی لوازم خود را در مقصد دریافت کنید.  

بیمه حمل بار به شهرستان

استراتژی حرکت مناسب را انتخاب کنید

همانطور که می دانید، نحوه تصمیم گیری شما برای جابجایی اثاثیه بر نحوه آماده سازی و رسیدن به خانه جدید تاثیر می گذارد. میزان وسایلی که باید جابجا کنید، بودجه خود و میزان زمان و تلاشی که می خواهید و قادر به صرف آن هستید را در نظر بگیرید.

جابجایی با خدمات کامل: اگر وسایل بزرگ زیادی دارید (مخصوصاً چیزهایی مانند پیانو) که ممکن است به تنهایی جابجایی آنها دشوار باشد، بهتر است به دنبال شرکت های حمل و نقل باشید. شرکت هایی که خدمات حمل اثاث به شهرستان را نیز پوشش می دهند. استفاده از خدمات شرکت باربری می تواند هزینه بر باشد اما موثر است.

 در واقع، میزان خسارت در صنعت خدمات کامل حدود 20٪ است. این به این دلیل است که ممکن است اقلام در هنگام بارگیری آسیب ببینند. اگر تصمیم به استفاده از خدمات باربری دارید، حتما بیمه بگیرید. اگر اتفاقی بیفتد، مطمئناً از خود بابت بیمه کردن وسایل تشکر می کنید.

می توانید یک شرکت حمل و نقل بار همچون شرکت باربری تهران را برای حمل اثاثیه خود در هنگام حمل اثاث به شهرستان استخدام کنید. این کار بر هزینه، زمان حمل، سطح امنیت و سایر عوامل تأثیر می گذارد. شرکت های باربری با در اختیار گذاشتن ماشین های مناسب میزان ضرر و زیان احتمالی را کاهش می دهند.

وسایل بسته بندی قابل حمل: استفاده از وسایل بسته بندی قابل حمل یک گزینه عالی برای جابجایی های طولانی مدت است بخصوص هنگام حمل اثاث به شهرستان زیرا به شما امکان جابجایی و نگهداری بهتر وسایل را می دهد.

یک کامیون با سطح شیب دار بارگیری

اگر شما می خواهید خودتا جابجایی را انجام دهید قطعا به یک کامیون با سطح بارگیری شیب دار نیاز دارید. ممکن است اجاره یک کامیون معمولی ارزان باشد، اما زحمت و تقلایی که در بلند کردن هر جعبه دارید و می خواهید وارد کامیون کنید، علاوه بر درد عضلات، ساعت‌ها به زمان کل اسباب کشی اضافه می‌کند.

تجهیزات اسباب کشی

چند روز قبل از جابجایی و حمل اثاث به شهرستان، تجهیزات را تهیه کنید. بهتر است هنگام بسته بندی و آماده سازی وسایل همه چیز در دسترستان باشد و در بحبوحه ی بسته بندی و جمع کردن وسایل به فروشگاه برای خرید ابزار و تجهیزات نروید.

قیچی، چسب، نشانگر، نوار بسته بندی، دستمال کاغذی و کیسه زباله لوازمی هستند که باید آن ها را سفارش دهید یا در فروشگاه ها خریداری کنید.

حمل بار به شهرستان

تیم باربری مسئولیت چه وسایلی را به عهده نمی گیرد؟

شرکت های باربری از حمل و نقل مواد خطرناک، مواد شیمیایی، مواد منفجره، مبالغ هنگفت پول خودداری خواهند کرد. برخی نیز از حمل اسلحه گرم، حیوانات خانگی، گیاهان و اشیای قیمتی خودداری می کنند.

شما باید از بسته بندی هر یک از این موارد خودداری کنید. علاوه بر این، و در راستای حفظ امنیت خود، موارد زیر را در کامیون های باربری قرار ندهید:

 • اسناد شخصی
 • دستگاه های الکترونیکی ظریف مانند تبلت و لپ تاپ
 • آثار هنری ارزشمند
 • عتیقه جات گران قیمت

سعی کنید یک چک لیست از وسایل خود تهیه کنید اینگونه آمار تمام وسایل خود را دارید. وسایل مهم را در جای امنی قرار دهید و مسئولیت آن را به کسی واگذار نکنید. وسایل با ارزش خود را با وسایل بسته بندی مناسب بسته بندی کنید تا آسیبی به آن ها وارد نشود.

می توانید در این مقاله آموزش داشتن اسباب کشی آسان را مطالعه کنید.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

بسته بندی اثاثیه منزل در تجریش

بسته بندی اثاثیه منزل در تجریش

وقتی صحبت از جابجایی یا حتی نگهداری اثاثیه و وسایل منزل می شود، اهمیت بسته بندی اثاثیه برجسته می شود. فرآیند بسته بندی...