تعیین نرخ باربری – باربری تهرن

عوامل موثر بر تعیین نرخ باربری

شهریور 31, 1401

نحوه تعیین نرخ باربری تهران

 نظارت دقیق بر بودجه حمل و نقل شما می تواند دشوار باشد، به خصوص زمانی که نمی دانید پول شما به کجا می رود، نرخ باربری چگونه محاسبه می شود یا چگونه از هزینه ای که دارید بهترین استفاده را ببرید.

یکی از اولین و رایج ترین سوالاتی که مشتریان از شرکت های باربری می پرسند راجع به میزان هزینه و تعیین نرخ باربری است.

 قیمت گذاری نقل و انتقال کالاهای خانگی آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست. در نتیجه، شرکت‌های حمل‌ونقل حرفه‌ای معمولاً قبل از ارائه قیمت  نیاز به دریافت اطلاعات از شرایط مشتری دارند. محرک های اولیه تعیین نرخ باربری برای جابجایی کالاهای خانگی، مسافت و وزن است.

عوامل مختلفی بر تعیین نرخ باربری تأثیر می‌گذارد. این عوامل شامل ساعات انجام کار، نوع سرویس، طول مسیر طی شده، تعداد کارگرهای باربری و استفاده از خدماتی همچون بسته بندی لوازم منزل، خدمات جانبی و بیمه است.

در ادامه به هر کدام از این عوامل که بر تعیین نرخ باربری اثر می گذارند را شرح می دهیم.

عوامل موثر بر تعیین نرخ باربری

 ساعات انجام کار

 معمولاً تمام باربری‌ها از جمله باربری تهران برای انجام تعداد مشخصی ساعت کار هزینه‌ای ثابت دارد. برای مثال به ازای هر سه ساعت انجام کار مبلغی ثابت دریافت می­ کند. چنانچه کار بارگیری، حمل ‌و نقل و تخلیه اسباب و اثاثیه شما کم‌تر از سه ساعت شود، تمام باربری‌ها مبلغ سه ساعت را از شما دریافت می‌کنند.

از طرفی اگر که زمان انجام کار شما بیشتر از سه ساعت شود، به ازای هر یک ساعت اضافه ­تر انجام دادن کار، مبلغی به هزینه اصلی اضافه می‌گردد. جهت اطلاع از هزینه دقیق با کارشناسان باربری تهران تماس بگیرید.

نوع سرویس

 این‌که شما از چه خودرویی جهت حمل ‌و نقل اسباب و اثاثیه خود استفاده کنید در تعیین نرخ باربری تأثیر بسزایی دارد. هزینه حمل بار با انواع کامیونت‌ها، خاور، نیسان و انواع وانت‌بارها با یکدیگر متفاوت است. پشتیبانی 24 ساعته باربری می‌تواند بر اساس حجم و نوع بار به شما در انتخاب نوع خودرو مورد نیاز راهنمایی برساند.

طول مسیر

 فاصله بین مبدأ و مقصد در باربری و اسباب‌کشی یکی از فاکتورهای بدیهی مؤثر در تعیین نرخ باربری تهران است. از آن‌ جا که باربری تهران به تمام نقاط داخل و حومه تهران و شهرهای دیگر بار ارسال می‌کند، جهت تعیین هزینه نهایی بهتر است با تیم پشتیبانی ما تماس تلفنی بگیرید و از لیست هزینه ­ها آگاه شوید.

تعداد کارگر باربری

 بسته به حجم و نوع بار شما، مکان مبدأ و مقصد از نظر همکف بودن یا داشتن راه‌پله و تعداد طبقات تعداد کارگرهای موردنیاز متغیر است. باربری تهران مانند تمام باربری های دیگر هزینه‌ی کارگر را به‌صورت ساعتی حساب می‌کند.

بیمه

 هزینه بیمه جابجایی اسباب شما براساس ارزشمندی کالا محاسبه می‌گردد. در نظر داشته باشید که باربری تهران همانند سایر باربری‌ها بیشتر اقلام را بیمه می‌کند. بهتر است قبل‌ از جابجایی اسباب و اثاثیه خود مطمئن شوید که بیمه باربری مربوطه آن لوازم را پوشش می‌دهد یا خیر.

تعیین نرخ باربری

خدمات جانبی

چنانچه برای خدمات دیگری مانند بسته‌بندی استاندارد لوازم، خدمات نظافت و چیدمان به نیرو مجرب احتیاج داشته باشید، برای هر کدام از این خدمات هزینه‌ای جداگانه به مبلغ کلی باربری اضافه می‌شود.

دریافت مشاوره رایگان از تیم پشتیبانی و پاسخگویی باربری تهران ساده ­ترین راه برای تعیین نرخ باربری است.

شما می توانید از سرویس های باربری تهران جهت بسته بندی لوازم به صورت اصولی با استفاده از وسایل بسته بندی روز و نظافت در محل بارگیری استفاده کنید و همچنین می توانید هنگام چیدمان لوازم و اثاثیه منزل و جابجایی اثاث خود از کادر مجرب باربری تهران کمک بگیرید.

برآورد آنلاین نرخ باربری تهران

هزینه حمل‌ و نقل اثاثیه منزل با هزینه جابجایی تولیدات کارخانه‌ای و یا هزینه بارگیری و حمل ‌و نقل محصولات کشاورزی متفاوت است. قیمت باربری درون‌شهری نسبت به هزینه حمل بار بین­شهری نیز تفاوت دارد. علاوه ‌بر این‌ها عوامل دیگری نیز بر تعیین نرخ باربری تأثیر­گذار است.

چنانچه شما بخواهید از خدماتی همچون کارگر نظافتی، نیروی فنی، نیروی بسته‌بندی به‌همراه تجهیزات استاندارد، بیمه حمل بار و اسباب‌کشی استفاده کنید، هزینه‌ای جداگانه به نرخ نهایی باربری تهران اضافه می‌شود.

همچنین بسته به نوع محموله و حجم آن، ماشین باربری که برای شما اعزام می‌گردد نیز قیمتی متفاوت دارد. طبیعتاً هزینه کرایه ماشین‌های کوچک مانند وانت بار و نیسان نسبت‌ به انواع خاور و کامیون متفاوت است.

مسافت طی شده از مبدأ تا مقصد و شرایط مسیر نیز در تعیین نرخ نهایی مؤثر است. جهت اطلاع از نرخ باربری تهران که طبق نرخ اتحادیه باربری است، از طریق این فرم به‌ صورت آنلاین اقدام نمایید.

شما با مشخص کردن مبدأ و مقصد، نوع بار، خدمات جانبی موردنیاز و زمان خدمت درخواستی به‌صورت آنلاین، می‌توانید هزینه سرویس مدنظر خود را مشخص نمایید.

در ادامه به جزئیاتی در حوزه بیمه که در تعیین نرخ باربری اهمیت دارند می پردازیم و همچنین اطلاعاتی در حوزه بیمه در اختیار شما قرار می دهیم.

بیمه باربری تهران

چه بیمه‌ای مناسب حمل اسباب و اثاثیه می‌باشد

 باربری و حمل‌ و نقل اسباب و اثاثیه فعالیتی است که خطرات و خسارات آن قابل‌پیش‌بینی نیست؛ با این ‌وجود می‌توان با رعایت عواملی همچون بسته‌بندی ویژه، بارگیری صحیح، مهار مناسب بار و همچنین کمک گرفتن از تجربه و مهارت رانندگان حرفه‌ای تا حدود زیادی از پیش آمدن اتفاقاتی که منجر به آسیب دیدن اسباب و اثاثیه می‌شوند، جلوگیری کرد.

حتی با وجود رعایت همه اصول ایمنی باز توصیه می‌شود که همواره از خدمات بیمه باربری تهران و سایر اتوبارها نیز استفاده نمایید. باربری‌ها انواع مختلفی بیمه حمل کالا را ارائه می‌دهند که بسته به نوع بار شما و مقدار آن ،در طی قراردادی مسئولیت شرکت باربری در حفظ امنیت اسباب و لوازم شما مشخص می‌گردد.

بدیهی است که جابجایی کالا در مسیرهای شهری نسبت‌به مسیرهای بین­شهری و خارج از کشور بیمه حمل ‌و نقل متفاوتی را شامل می‌شود. جهت اطلاع از لیست هزینه­های بیمه حمل بار شعبه باربری تهران با تیم مجرب پشتیبانی و پاسخگویی شرکت اتوبار تهران تماس بگیرید.

چه مواردی را می‌توان تحت پوشش بیمه باربری قرار داد

برخی از خسارت‌ها و آسیب‌های احتمالی در هنگام اسباب‌کشی و حمل ‌و نقل اسباب و اثاثیه ناشی از اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است. با این ‌وجود استفاده از بیمه باربری تهران سبب می‌شود شما با خیالی آسوده و اطمینان بیشتر اسباب و اثاثیه و لوازم خود را در اختیار نیروهای باربری قرار دهید.

 لیست زیر به مواردی اشاره دارد که خسارت ناشی از آن را بیمه باربری تحت پوشش قرار می‌دهد:

خسارت­های وارد شده به لوازم ناشی از بسته‌بندی نامناسب (چنانچه بسته‌بندی از سمت نیروهای شرکت باربری بوده باشد)

آسیب دیدن و شکستن لوازم و ظروف ظریف و حساس در هنگام حمل بار توسط نیروهای باربری

افتادن اسباب و اثاثیه در هنگام حرکت خودرو اثاث‌کشی

هر نوع کوتاهی و قصور در کار نیروهای باربری که سبب ایجاد خسارت به اموال و اسباب و اثاثیه مشتری شود

آسیب‌ها و خسارات ناشی از تصادفات خیابانی و جاده‌ای

خسارات ناشی از تأخیر در زمان تحویل محموله

خسارات ناشی از دزدی، سرقت و آتش‌سوزی

نکته قابل‌ توجه این است که به‌طور معمول بیمه‌های باربری از جمله بیمه شرکت ما در شعبه‌ی باربری تهران اقلامی همچون جواهرات، سنگ‌ها و اشیای قیمتی و عتیقه، پول نقد، اسناد باارزش و انواع کلکسیون‌ها را تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهند.

نرخ باربری مقرون به صرفه

شرایط پرداخت خسارت و استفاده از بیمه باربری

 بیمه باربری مانند بسیاری از بیمه‌های دیگر از جمله بیمه خودرو، بیمه آتش‌سوزی، بیمه‌های ورزشی و غیره؛ قوانین و اصول خاص خود را برای پرداخت خسارت دارد. در ادامه چندین موضوع مهم در زمینه پرداخت خسارت بیمه باربری را معرفی می‌کنیم.

 مشتری برای اعلام خسارت مربوط به باربری تهران چه مدت زمانی مهلت دارد؟

آن‌چنان که در ماده 15 قانون بیمه باربری گفته ‌شده است، مشتری و بیمه‌گذار باید کم‌تر از 5 روز پس‌ از مطلع شدن از خسارات واردشده به اموال و اسباب و اثاثیه خود براثر باربری، بیمه‌گر و شعبه باربری تهران را مطلع نماید.

 چه مدارک و اسنادی برای اعلام خسارت مورد نیاز است؟

بیمه باربری اسباب و اثاثیه مانند سایر بیمه‌های باربری که شامل حمل‌ ونقل بارهای کارخانه‌ای و تولیدات تجاری می‌شود، عمل نمی­ کند. در زمینه بیمه باربری و حمل اثاثیه ترجیح داده می‌شود که مسائل پیش‌آمده مابین مشتری و شرکت باربری مربوطه حل ‌و فصل شود. از این ‌رو باربری تهران با فراهم آوردن شرایطی  مناسب کمک می­ کند تا مشتری به‌راحتی حقوق خود را احقاق نماید.

شرایط پرداخت خسارت توسط بیمه باربری چیست؟

پس‌از اعلام خسارت توسط مشتری به شرکت باربری تهران، کارشناسی از سمت شعبه باربری تهران اقدام به بازدید از کالا و خسارت ایجاد شده می‌نماید. شرکت باربری تهران طبق قرارداد موظف می‌شود که خسارت واردشده را برآورد کرده و نقداً به مشتری پرداخت نماید.

همانطور که تا اینجا توضیح دادیم می توانید درک کنید که چگونه بیمه کردن اسباب و اثاثیه می توانید بر تعیین نرخ باربری اثر گذار باشد.

اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز حوادث و اتفاقات آسیب­ زا در زمان باربری

هرچند باربری و جابجایی کالا امری سخت است و احتمال بروز اتفاقات غیرمترقبه در زمان اسباب­کشی زیاد است، اما با رعایت چندین نکته می توانید امکان وقوع اتفاقات خسارت­ بار را کاهش دهید. در ادامه لیستی از تجربیات خود در زمینه حمل و نقل به ویژه باربری تهران را در اختیار شما می گذاریم.

 • حتماً از لوازم و تجهیزات بسته‌بندی استاندارد و ویژه که مورد تأیید شعبه باربری تهران است، استفاده نمایید
 • هنگام بسته ­بندی اسباب و اثاثیه و لوازم شکستنی و ظریف را از باقی اقلام جدا کنید
 • بر روی هر کارتن نام محتویات آن را بنویسید تا در هنگام حمل ‌و نقل توسط نیروهای شعبه باربری تهران احتیاط ­های لازم صورت گیرد
 • ترجیحاً از حمل ‌و نقل مواد آتش‌زا مانند بنزین، نفت و مواد شیمیایی خودداری کنید
 • سطوح شیشه‌ای و آینه‌ها را با کاورهای مناسب مانند پلاستیک ­های حباب­دار به‌همراه چسب پهن  کاملاً پوشش دهید
 • لوازم برقی را به‌خوبی با فوم‌های ضد­ضربه و پلاستیک­ های حباب­دار بسته‌بندی و ایمن نمایید، تا از ضربه خوردن در امان بمانند
 • کابل برق لوازم برقی را با چسب پهن به بدنه آن‌ها محکم بچسبانید
 • یخچال و فریزر را قبل‌از جابه‌جایی از برق جدا کرده و اجازه دهید تمام سطوح یخ‌زده و خیس آن کاملاً خشک شود
 • درصورتی‌که در بین اسباب و اثاثیه خود مایعاتی برای حمل‌ و نقل دارید، حتماً از آب‌بندی بودن ظرف آن‌ها مطمئن شوید
 • درصورتی‌که نیاز به کمک دارید از نیروهای باربری بخواهید که ظروف حامل مایعات را برای شما آب­ بندی کنند
 • هیچ‌گاه اسباب و اثاثیه خود را توسط افراد بی‌تجربه و غیرحرفه‌ای جابه‌جا نکنید
 • اجازه دهید نیروهای باربری خود به تنهایی اسباب اثاثیه شما را جابه‌جا کنند و از مداخله در کار آن‌ها جداً خودداری کنید
 • مسیر رفت ‌و آمد نیروهای باروری را از وجود موانع خالی کنید
 • چنانچه حیوان خانگی دارید جابجایی آن را خود به عهده بگیرید
 • جواهرات، پول نقد، لوازم عتیقه و ارزشمند و اسناد مهم را با خود حمل کنید و به دست نیروهای باربری نسپارید
تعیین نرخ باربری تهران

چگونه به یک باربری اعتماد کنیم

هر نوع حمل ‌و نقل و جابجایی بار اعم از اسباب و اثاثیه منزل، تولیدات کارخانه‌ای، لوازم اداری، میز و صندلی، محصولات کشاورزی و غیره نیازمند مهارت و تجربه ویژه‌ای است.

بسته‌بندی اصولی، بارگیری، مهار بار به شکل مناسب و چیدمان استاندارد بار در اتاقک خودروی حمل کننده، از دست مواردی است که نیازمند تجربه و سابقه کافی است.

چنانچه می‌خواهید شرکت‌های باربری تهران را  با یکدیگر مقایسه کنید، بهتر است به موارد زیر توجه نمایید:

 • شرکت مدنظر باید سابقه درخشانی در بین مشتریان خود داشته باشد.
 • باربری تهران و سایر باربری‌ها وظیفه دارند که مجوزهای لازم را از اتحادیه حمل ‌و نقل و باربری کشوری تهیه کرده بو ارائه دهند.
 • جهت حصول اطمینان از حمل ‌و نقل ایمن محموله شما، هر باربری تهران موظف به بیمه کردن اسباب و اثاثیه و لوازم مشتریان است.
 • شرکت مدنظر باید از خودروهای حمل بار مدرن و سالم و بدون نقص فنی استفاده کند.
 • حمل ‌و نقل و بارگیری محموله شما باید توسط کارگرانی که آموزش دیده هستند و تجربه کافی در جابجایی انواع بار را دارند، انجام شود.
 • هزینه باربری باید از پیش توسط شرکت باربری تهران و سایر اتوبارها محاسبه و تعیین گردد.
 • راننده و کارگران باربری اجازه درخواست انعام و هزینه بیشتر از چیزی که کارشناسان تیم پشتیبانی باربری تهران تعیین کرده‌اند، ندارند. 
 • شرکت مربوطه باید امکان رزرو خدمات اتوبار را برای مشتریان خود فراهم کند، تا آن‌ها بتوانند با خیالی آسوده زمان اسباب‌کشی و حمل ‌و نقل اسباب و اثاثیه خود را مشخص نمایند.
 • تیم پشتیبانی باربری تهران و تمام اتوبار‌های معتبر باید آماده خدمات رسانی به مشتریان خود در تمام ساعات شبانه‌روز و روزهای هفته باشند.

ممکن است به موارد زیر هم علاقه مند باشید

بسته بندی اثاثیه منزل در تجریش

بسته بندی اثاثیه منزل در تجریش

وقتی صحبت از جابجایی یا حتی نگهداری اثاثیه و وسایل منزل می شود، اهمیت بسته بندی اثاثیه برجسته می شود. فرآیند بسته بندی...